Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 09 marzec 2017 09:49

Europejskie miasta przyjmują coraz więcej gości

Napisane przez MG
Panorama Londynu Panorama Londynu archiwum visitlondon

Badania przeprowadzone przez Stowarzyszenie European Cities Marketing (ECM) pokazały, że w 2016 roku liczba turystów odwiedzających miast europejskie zwiększyła się w porównaniu do roku 2015 o 3,6 proc.

Po raz pierwszy w ostatnich latach, liczba turystów krajowych wzrosła bardziej niż zagranicznych - o 6 proc., zaś turystów zagranicznych - o 2,3 proc. Czołowa dziesiątka miast najchętniej odwiedzanych pozostała niemal bez bez zmian - Amsterdam zastąpił Sztokholm - na podium znalazły się: Londyn, Paryż i Berlin. Maleje liczba Włochów (minus 4,3 proc. w porównaniu z rokiem 2015), Rosjan (minus 12,4 proc.) i Japończyków (minus 11,8 proc.) podróżujących po Europie, wzrasta systematycznie liczba Chińczyków - tym razem o 2 proc.
Dane zebrano z 62 miast spośród 121, w miastach tych turyści wykupili w sumie 389,9 noclegów. Wśród miast z pierwszej dziesiątki odnotowano następującą dynamikę liczby turystów: Londyn (+7,3 proc. w stosunku do roku 2015), Paryż (minus 9,3 proc.), Berlin (2,7 proc.), Rzym (+1,9 proc.), Barcelona (+8,5 proc.), Amsterdam (+6,6 proc.), Madryt (+6,4 proc.).
Najwięcej turystów zagranicznych odnotowały Londyn (+1,3 proc.) i Paryż (minus 12,9 proc.). Największy wzrost liczby gości zagranicznych wśród miast z pierwszej dziesiątki odnotowały Barcelona (+7,5 proc.) i Madryt (+9,4 proc.).
Prawie 30 proc. turystów odwiedzających w ubiegłym roku miasta europejskie stanowili goście z trzech krajów: Stanów Zjednoczonych - 11 proc., Niemiec - 9 proc. i Wielkiej Brytanii - 9 proc.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.