Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 09 marzec 2017 00:19

Szef Światowej Organizacji Turystyki: turystyka otwiera serca i umysły

Napisane przez MG
Taleb Rifai podczas otwarcia ITB 2017 Taleb Rifai podczas otwarcia ITB 2017 archiwum ITB

Rok 2017 jest Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki na Rzecz Rozwoju, przypomniał Taleb Rifai.

Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), Taleb Rifai, podczas otwarcia targów turystycznych ITB w Berlinie, powiedział m.in.: “Żyjemy w najgorszych z czasów i w najlepszych z czasów. W czasach, kiedy co drugiego dnia budzimy się z poczuciem zagrożenia terroryzmem i rosnącęgo bezrobocia. W czasach izolacjonizmu i nieprzemyślanych zakazów podróżowania, które nie doprowadzają do zwiększonego bezpieczeństwa, ale powodują wzrost napięcia. Mimo wszystkich komplikacji, wyzwań, mimo aktów skierowanych przeciwko swobodzie podróżowania, siła turystyki pozwala na światło w ciemnościach.”

Taleb Rifai przypomniał również, że Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki na Rzecz Rozwoju i jest to wielkie uznanie dla potencjalnego wkładu turystyki w postęp społeczny, wzajemne zrozumienie, spokój i bezpieczeństwo. Uznanie dla sektora turystycznego, który przyczynia się do wdrożenia Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju do 2030 r. i 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Sekretarz Generalny UNWTO dodał: “W świecie, w którym coraz mniej jest tolerancji i hojności, turystyka powinna być pielęgnowana, jako ostoja pokoju między społecznościami i narodami. Turystyka otwiera nasz serca i umysły.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.