LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 07 marzec 2017 11:57

Cypr - rok 2017 będzie rekordowy

Napisane przez AG
Turystki na wybrzeży cypryjskim w okolicach Ayia Napa Turystki na wybrzeży cypryjskim w okolicach Ayia Napa AG

Cypryjska Organizacja Turystyczna (CTO) oczekuje, że, po bardzo udanym ubiegłym roku, w 2017 roku Cypr odwiedzi rekordowa liczba turystów.

W 2016 roku na wyspie wypoczywało ponad 3,2 mln turystów, o 17 proc. więcej niż w 2015 roku. CTO oczekiwała wzrostu 5 procentowego.

Angelos Loizou, prezes Cyprus Tourism Organization, powiedział: “Trzy lata temu, kiedy straciliśmy wielu potencjalnych turystów na rzecz innych śródziemnomorskich kierunków - Turcji, Maroka, Egiptu i Tunezji - postanowiliśmy zaufać branży, że podniesie się z kryzysu. We współpracy z touroperatorami wypracowaliśmy ofertę na tyle interesującą, że spowodowała powrót turystów. Przykładem mogą być turyści z Wielkiej Brytanii, których liczba spadła cztery lata temu o niemal połowę, z 1,5 mln w 2001 roku.
Zawsze pokazujemy Cypr jako kierunek bogaty w atrakcje turystyczne, to nie tylko słońce i surfowanie po falach morskich. Polecamy turystykę religijną, pobyty klubów sportowych podczas łagodnych u nas miesięcy zimowych, coraz bardziej popularne śluby na Wyspie Afrodyty.”

Loizou podkreślił, że turystyka bezpośrednio i pośrednio przynosi do cypryjskiego PKB aż 20 proc. (17,6 mld euro), ale w 2017 roku udział przemysłu turystycznego i okołoturystycznego w PKB Cypru wyniesie 22 proc. Turystyka przyczynia się do zmniejszenia bezrobocia. W 2016 roku 9 proc. pracujących na Cyprze zatrudnionych było w sektorze turystycznym. W 2017 ma to być 11 proc.
Według Loizou, turystyka w poważny sposób pomaga podnieść się z ruin cypryjskiej gospodarce po kryzysie finansowym w 2013 roku. Sektor turystyczny bezpośrednio przyniósł w zeszłym roku 2,36 mld euro (wzrost o 12 proc.). Każdy turysta zostawia na wyspie średnio ok. 760 euro.