Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 28 luty 2017 09:34

Freeridowcy spotkają się na Chopoku

Napisane przez AG

Po raz 15. odbędą się na stokach Chopoku w Niskich Tatrach zawody freeridowe CGC Jasna Adrenalin.

Zawody CGC Jasná Adrenalín już po raz ósmy są częścią światowej serii Freeride World Qualifier (FWQ). W dniach 3 - 5 marca zawodnicy będą walczyć o punkty i o cenne nagrody pieniężne.
W zawodach wystartuje 89 uczestników, w tym 59 mężczyzn i 21 kobiety. Będą zjeżdżali po południowo-wschodnim stoku Chopoka o długości 400 metrów, mającym nachylenie od 35 do 63 stopni. Start zaplanowano na wysokości 2 002 a metę na wysokości 1 602 metrów

Ladislav Mrava, dyrektor zawodów CGC Jasná Adrenalín, powiedział: “Jak to już się stało zwyczajem, w naszych zawodach mamy potwierdzony udział zawodników z pierwszej dwudziestki na świecie. Zgłosiła się na przykład szwedzka freeriderka Lotten Rapp, która jest obecnie 12. najlepsza na świecie, swój udział potwierdzili także Rosjanin - Iwan Malakow, Nowozelandczyk - Sam Lee oraz czwarta we freeridzie na snowboardzie na świecie - Finka Michela Hollsten. Widzowie będa mogli oglądać zmagania, jak zwykle, z przeciwległego grzebienia przy końcowej stacji kolejki z Końskiego Grunia. Na starcie stawią się zawodnicy z Hiszpanii, Andory, Holandii, Czech, Niemiec, Francji. Słowację będa reprezentowali: Ján Tajboš, Marek Gazda i Martin Labuda.”

Od 1 marca na zawodników i kibiców czeka zabawa w klubie Happy End, same zawody odbędą się z dniach 3-5 marca. Organizatorem imprezy jest Słowackie Stowarzyszenie Freeridowych Narciarzy, które powstało w 2003 roku. W tym roku finałowymi zmaganiami w cyklu FWT będą zawody w szwajcarskim kurorcie Verbier., które odbęda się w kwietniu.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.