Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 04 marzec 2014 16:06

Wiedeń wzbogacił się o najwyższy budynek w Austrii

Napisane przez AG
Wiedeń wzbogacił się o najwyższy budynek w Austrii Michael Nagl

Pod koniec lutego 2014 oficjalnie otwarto DC Tower I, zlokalizowany w wiedeńskim Donau-City czyli za mostem nad Dunajem – Reichsbrücke. DC Tower I jest obecnie najwyższym budynkiem w całej Austrii.

DC Tower I to nowy symbol austriackiej stolicy. Z wysokością 250 m i 60 piętrami jest obecnie najwyższym budynkiem biurowym w całej Austrii. Za jego architekturę odpowiada Dominique Perrault, francuski architekt, który zaprojektował również Francuską Bibliotekę Narodową w Paryżu.

Obraz DC Tower I tworzy przede wszystkim jego niezwykła „łamana" fasada oraz szczupła sylwetka, przy wysokości 250 m budynek ma przeciętną szerokość 28 m i długość około 59 m.

Bliższeinformacje na stronie:
www.dctowers.at

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.