Reklama

Reklama

Reklama

środa, 22 luty 2017 16:16

Niemcy - ponad 80 noclegów zagranicznych turystów w 2016 roku

Napisane przez AG
Lipsk Lipsk AG

W 2016 roku, po raz pierwszy w historii niemieckiej turystyki, przekroczona została bariera 80 milionów noclegów wykupionych przez zagranicznych turystów.

Wstępne dane Federalnego Urzędu Statystycznego wykazują, że do końca grudnia zostało zarejestrowanych 80,8 milionów noclegów gości z zagranicy w hotelach i pensjonatach z co najmniej dziesięcioma łóżkami.

Iris Gleicke, pełnomocniczka rządu federalnego ds. turystyki i parlamentarny sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i Energetyki powiedziała: „Niemcy jako cel podróży turystycznych są przez naszych zagranicznych gości nadal wysoko cenione. Już siódmy rok z rzędu odnotowujemy rekordy w turystyce przyjazdowej. To pokazuje nam, jaką siłą jest przemysł turystyczny. Tolerancja i otwartość na świat są podstawowymi warunkami tego sukcesu. Nie pozwolimy by ksenofobiczni krzykacze zniszczyli dobrą reputację naszego kraju.”

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki(DZT) dodała: „Szczególne wyzwania 2016 roku, jak czynniki ekonomiczne, tematyka Brexitu czy recesja na ważnych rynkach, ale również problemy dotyczące bezpieczeństwa jak strach przed zamachami terrorystycznymi, będą nas nadal zajmować w roku 2017. Marka „turystyczne Niemcy” jest dobrze usytuowana. Z naszymi mocnymi stronami, którymi są atrakcje turystyczne, doskonała infrastruktura, orientacja na klienta i znakomity stosunek jakości do ceny, stajemy również w tym roku do międzynarodowego konkursu turystycznych kierunków.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.