Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 14 luty 2017 17:53

Na Maderę - tym razem na Festiwal Kwiatów

Napisane przez MG
Na Maderę - tym razem na Festiwal Kwiatów archiwum visitportugal

Tegoroczny Festiwal Kwiatów (Festa da Flor) w Funchal na Maderze odbędzie się w dniach 4-21 maja.

Mieszkańcy Madery, zwanej „wyspą wiecznej wiosny", jak rzadko kto potrafią świętować powrót kalendarzowej wiosny. Prawie przez cały maj na ulicach Funchal będzie można zobaczyć kwiatowe kobierce oraz rzeźby, przygotowane specjalnie na tę okazję, a na straganach – kupić którąś z egzotycznych, charakterystycznych dla Madery roślin. Najważniejszymi wydarzeniami tego festiwalu są dwa pochody: ponad tysiąca dzieci (6 maja), które na placu Praça do Município budują z przyniesionych kwiatów „Ścianę Nadziei" (Muro da Esperança), symbolizującą apel o pokój na świecie, oraz parada dorosłych w kwiatowych strojach – Grande Cortejo Alegórico (7 maja), z ruchomymi platformami pełnymi różnokolorowych kwiatów: strelicji, orchidei, protei, anturium, róż czy gerber. Podczas festiwalu odbędzie się również parada ok. czterystu pojazdów historycznych Madeira Auto Parade (14 maja) oraz koncert „dźwięk kwiatów" (21 maja).

festadaflor.visitmadeira.pt

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.