Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 13 luty 2017 12:28

Słowackie 3 Doliny dla każdego

Napisane przez AG
Panorama w Bachledowej Dolinie Panorama w Bachledowej Dolinie MM

Trzy doliny na Słowacji: Bachledova Dolina, Jeziersko, Frankowa to kolejne zimowe miejsce u naszych południowych sąsiadów warte odwiedzenia. Idealne dla rodzin jeżdżących na nartach.

W samej Bachledowej Dolinie na stokach Spiskiej Magury, jeździło się na nartach już od dawna. Potem zbudowano wyciąg krzesełkowy prowadzący z Jezierska a niedawno dołączyła trzecia dolina - Frankowa. W ten sposób ośrodek Ski Bachledova to teraz trzy doliny połączone systemem wyciągów. Z Bachledowej Doliny na górę narciarzy wywozi trzyosobowa kanapa, z Jezierska - czteroosobowa. Oprócz nich znajduje się tutaj jeszcze sześć orczyków. Najdłuższe wyciągi to wspomniane kanapy (odpowiednio: 1 5126 metrów długości i 850 m) oraz orczyk z Frankowej o długości kilometra. Górna stacja obu wyciągów krzesełkowych znajduje się na wysokości 1 160 metrów. Stąd też rozpościera się najpiekniejy widok: na Tatry i Pieniny. W sumie, wszystkie wyciągi w ciągu godziny mogą wywieźć na górę prawie 7 tysięcy narciarzy.
Do dyspozycji turystów jest 10 tras zjazdowych, od niebieskich do czarnych. Od strony Bachledowej znajdują się najłagodniejsze stoki i najłatwiejsze trasy. Najtrudniejsze czarne mają długość 650 i 950 metrów. Najkrótsza trasa ma długość 270 metrów, najdłuższa - 1 950 m. W sumie narciarze mają do dyspozycji ponad 11 kilometrów tras.
Największy tłok panuje na stokach prowadzących do Bachledowej, sama Bachledowa zresztą dysponuje największą z tych trzech miejscowości bazą noclegową. Tu na dole znajdują się też największe lokale gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska.
Stacja jest coraz popularniejsza wśród turystów z Polski. Do końca stycznia 2017 roku odwiedziło ją o 10 proc. Więcej gości z naszego kraju niż w analogicznym okresie sezonu 2015/2016.

W przyszłym sezonie zbudowana zostanie 6-osobowa kanapa z Bachledowej, za pięć lat planowana jest wymiana dość wolnego wyciągu z Jezierska.
Jeśli chodzi o bazę noclegową, to w Bachledowej do dyspozycji gości jest 3 000 łóżek (+ miejsca w kwaterach prywatnych), zaś w Jeziersku - 200 łóżek.
MIędzy dwoma miejscowościami kursuje bezpłatny skibus. Do Bachledowej najłatwiej dojechać przez Jurgów lub Łysą Polanę - tuż za popularna wśród Polaków wsią Żdiar, skręcamy w lewo. Do Jezierska najłatwiej dojechać przez Niedzicę.
Oczywiście stacja Ski Bachledova jest dobrym urozmaiceniem dla szusujących w Tatrach Wysokich, z Tatrzańskiej Łomnicy do Bachledowej Doliny jedzie się samochodem nieco ponad 20 minut, do Jezierska - ok 40 min.
Jeśli ktoś nie tęskni za tłumami, lepiej nocować jest w Jeziersku, 300 metrów od wyciągi znajduje się pensjonat SkiJeziersko (z sauna i jacuzzi), obok niego lodowisko.

bachledka.sk
www.penzionskijezersko.com

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.