Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 10 luty 2017 13:17

AquaCity Poprad - rozrywka w sercu Słowacji

Napisane przez AG
Lucia Blašková przez wejściem do AquaCity Poprad Lucia Blašková przez wejściem do AquaCity Poprad AG

Co roku popradzki aquapark odwiedza prawie milion gości. Aż jedną trzecią z nich stanowią Polacy.

Aquapark AquaCity w Popradzie to najpopularniejszy aquapark na Słowacji. Znają go wszyscy turyści odpoczywający w Tatrach Wysokich lub u ich podnóży. To idealne miejsce na relaks po całodniowych szaleństwach na nartach lub górskich wędrówkach.

Lucia Blašková, menadżer marki w AquaCity, w rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, powiedziała m.in.: “Odwiedza nas rocznie około milion turystów. Najwięcej, bo 60 proc. Jest oczywiście Słowaków, następnie Polaków - 30 proc. I Czechów - 10 proc. Nas najbardziej cieszy, że coraz więcej przyjeżdża do nas gości z innych krajów. Dzięki bezpośredniemu połączeniu lotniczemu z Londynem, liczną grupę stanowią goście z Wielkiej Brytanii. Podobnie, połączenie lotnicze Air Baltic z Rygą, spowodowało, że w Tatry, a więc i do AquaCity przybywa coraz więcej turystów nie tylko z Łotwy, ale i z innych krajów nabałtyckich oraz Rosji - dzięki zimowemu połączeniu z Kijowem.
Nasz hotel dysponuje 220 miejscami, mamy jeszcze odnowiony hotel Horizont Resort**** w Starej Leśnej ze 160 miejscami.

W najbliższym czasie planujemy dwie poważne inwestycje. Nasza firma stawia od początku na sport i turystykę medyczną. Jesteśmy partnerem i współtwórcą Narodowego Centrum Trweningowego. Na otwarcie naszego stadionu przyleciały gwiazdy Premiere League z Anglii (m.in. Andy Cole), trenują na nim m.in. kluby w Anglii, juniorzy z Manchester United, reprezentacja Słowacji, Wisła Kraków i inne zagraniczne kluby. Jesteśmy sponsorem klubu hokejowego HK Poprad i w związku z tym planujemy budowę (tuż przy hali lodowej) krytego boiska treningowego dla hokeistów.

Jeśli chodzi o turystykę medyczną, to obok istniejącego już Kriocentrum, zbudujemy centrum piękności. Będzie to ambulatorium, chirurgia plastyczna, gabinety lekarzy-kosmetycznych.

Poprad jest nie tylko baza wypadową w Tatry - jak było przed laty, nie jest miastem tylko do robienia zakupów. Jesteśmy bardzo dobrym miejscem na dłuższy wypoczynek. Jest co robić w samym mieście, jak i w okolicy. Jesteśmy bardzo dobrze skomunikowani - autostrada, lotnisko, połączenia kolejowe - łatwo więc do nas dotrzeć. Łatwo także jest z Popradu dotrzeć do wielu atrakcyjnych miejsc. A w okolicy mamy przecież nie tylko Tatry. Blisko stąd choćby do Słowackiego Raju, do jaskiń, do miejsc z listy UNESCO, do Spiskiego Zamku i zamku w Kieżmarku.

Najważniejsze jest jednak, że w ostatnich latach w Popradzie i w Tatrach Wysokich poprawił się bardzo poziom hotelarstwa i gastronomii. Podwyższyliśmy poziom infrastruktury (nowe hotele, restauracje) i obsługi. Zauważyłam to na przykładzie Węgrów. Oni w pewnym momencie przestali tak licznie jak kiedyś przyjeżdżać do nas. Narzekali na zbyt wysokie ceny (po przejściu Słowacji na euro) i słabą jakość usług. Obecnie coraz więcej Węgrów wraca do nas, na ogół na siedem dni i wszyscy są pod wrażeniem pozytywnych zmian na Słowacji.
I tak musimy w turystyce walczyć o klientów, co nowego musi być coś nowego, co roku musi być wyższy poziom usług. Tatry i Poprad muszą być regionem turystycznym i muszą żyć z turystyki. A tego się da zrobić bez nowych inwestycji. Konkurencja w regionie jest wielka i bez inwestycji Tatry szybko byłyby zapomniane przez turystów. A Tatry są sercem - nie tylko turystycznym - Słowacji.”

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.