Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 10 luty 2017 09:45

Alpejskie wieczorne spacery

Napisane przez MG
Spacer z pochodniami w Montafon Spacer z pochodniami w Montafon archiwum austriainfo

Wędrówki z pochodniami w dolinie Montafon w Vorarlbergu to jedna z atrakcji przygotowanych przez gospodarzy na czas po nartach.

Wędrówka zaczyna się od wjazdu kolejką Valisera Bahn do środkowej stacji na wysokości 1680 m n.p.m. Na górze wędrowcy kierują się najpierw do dawnej koziarni, a dzisiaj przytulnej restauracji „Gäßbarga“, gdzie przed wyruszeniem w drogę spożywają solidne tradycyjnego austriackie danie, tj. serowe kluseczki z prażoną cebulą. Przy grzanym winie i gorącym piecu uczestnicy wycieczki zapoznają się ze sobą, zanim tuż po zmroku, ciepło ubrani wyruszą w ciemności nocy. Ze schroniska trasa wędrówki prowadzi leśnymi drogami, zboczem góry i przez przykryty śniegiem świerkowy las do malowniczej wioski Garfrescha, a drogę oświetlają płonące pochodnie, wyczarowując wokół magiczną grę cieni.
Do doliny można wrócić wyciągiem krzesełkowym albo na sankach – po najdłuższym oświetlonym naturalnym torze saneczkowym w Vorarlbergu.
Wędrówka z pochodniami ze zjazdem na sankach
W każdy wtorek (do 21 marca 2017) przy odpowiednich warunkach śniegowych i atmosferycznych
Zbiórka: o godz. 16:20 przy dolnej stacji Valisera Bahn w St. Gallenkirch
Cena wycieczki z przejazdem kolejką, posiłkiem, przewodnikiem i przejazdem Garfrescha Bahn: osoby dorosłe 35 euro, dzieci 18,50 euro, taryfa rodzinna I (1 osoba dorosła z dziećmi) 62 euro, taryfa rodzinna II (2 osoby dorosłe z dziećmi) 88,50 euro
Zgłoszenia do godz. 16:00 w przededniu wycieczki we wszystkich kasach lub pod numerem telefonu 43 5557 6300

Nocne spotkanie z przyrodą i romantyczny nastrój to również oferta dla uczestników wędrówki z pochodniami w Parku Krajobrazowym Dobratsch, położonym w Karyntii.
Kubkiem gorącej ziołowej herbatki witają swoich gości w Heiligengeist przewodniczki Ulrike i Martina. Następnie grupa wyrusza na medytacyjną wędrówkę z pochodniami i latarniami, wsłuchując się w opowieści i legendy regionu. Droga wiedzie przez malownicze lasy, mijając szumiące potoki, aż do polany, na której otwiera się widok na rozgwieżdżone niebo. 1,5-godzinna, łatwa wędrówka kończy się w schronisku Hundsmarhof. Tam przewidziany jest ostatni punkt programu – ognisko, przy którym na życzenie można sobie upiec chlebek.
„unplugged-Tour“ w Parku Krajobrazowym Dobratsch
21 stycznia i 18 lutego 2017 (soboty) od 19:00 do ok. 23:00
Zbiórka: parking V73 w Heiligengeist
Prosimy zabrać odpowiednie do pogody, ciepłe ubranie i dobre buty, natomiast latarki czołowe i inne urządzenia oświetleniowe na baterie prosimy zostawić w domu.
Cena: 19,50 euro za osobę, w tym napój powitalny, mały posiłek i napój

W wędrówkę w ciemności można wybrać się również w styryjskim Schladming – tam trasa prowadzi przez tajemniczy wąwóz, wśród stromych skał i fantastycznych formacji lodowych, które w blasku pochodni wyglądają jeszcze bardziej niesamowicie. Wdychając czyste, górskie powietrze, uczestnicy wycieczki słuchają podczas drogi opowieści przewodnika Gottfrieda Herberta. Wyprawa kończy się wizytą w zajeździe, gdzie można odpocząć i przy smacznym posiłku wymienić się wrażeniami z towarzyszami podróży.
Wędrówka z pochodniami „Fire and Ice“
W każdą środę (do 12 kwietnia 2017) od 20:00 do ok. 22:00
Zbiórka: Tourismusverband Schladming
4 osoby
Cena: 8 euro za osobę, w tym przewodnik i pochodnie
Zgłoszenia w Biurze Promocji regionu Schladming-Dachstein

Wędrować nocą można również w Tyrolu – tam romantyczna wędrówka z pochodniami przez Scheffau u stóp pasma Wilder Kaiser kończy się pokazem ognia.
Kiedy nad Scheffau zapada zmrok, Herbert Bodenwinkler zabiera swoich gości w drogę przez nastrojowo oświetloną miejscowość. Dalej grupa podąża trasą Kneippa, która biegnie skrajem miejscowości w wzdłuż potoku Treffauerbach.
Po powrocie do Scheffau wędrowcy, ze szklanką aromatycznego grzanego wina w ręku na rozgrzewkę, oglądają pokaz ognia – fascynującą żonglerkę płonącymi pochodniami na tle nocnego nieba.
Wędrówka z pochodniami i pokaz ognia
W każdą środę (do 22 marca 2017) od 20:00 do ok. 22:00
Zbiórka: biuro informacji turystycznej w Scheffau
Uczestnicy: min. 3, maks. 70 osób
Cena: 10 euro za osobę (z kartą gościa Wilder Kaiser bezpłatnie)
Zgłoszenia: do wtorku, godz. 17:00, w biurze informacji turystycznej w Scheffau