Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 28 luty 2014 12:27

Udany rok Kolonii

Napisane przez AG
Katedra i most w Kolonii Katedra i most w Kolonii archiwum germanytravel.pl

W 2013 roku Kolonię odwiedziło 2,96 mln turystów, którzy wykupili 5,08 noclegów.

Oznacza to, w stosunku do roku 2012, wzrost liczby turystów o 1,7 proc. i nieznaczny spadek liczby noclegów - o 0,1 proc.
Szczególnie ważny jest wzrost liczby gości zagranicznych - było ich o 6,7 więcej niż rok wcześniej i wykupili i 2,9 proc więcej noclegów. To oznaka, ze po okresie recesji, Kolonia wraca do wysokiej pozycji na rynku turystycznym Niemiec. Liczba turystów zagranicznych odwiedzających to miasto wzrosła od roku 2009 0 42 proc., liczba ich noclegów zaś, o 33,2 proc.

Elisabeth Thelen, prezes rady nadzorczej Izby Turystycznej Kolonii powiedziała: "Kolonia stała się znacznie atrakcyjniejsza dla turystów z całego świata, gdy w minionych latach rozbudowaliśmy sektor turystyczny. Cieszymy się też z faktu, że Kolonia utrzymała 24 miejsce w setce najpopularniejszych turystycznie miast."

Josef Sommer, dyrektor naczelny Izby Turystycznej Kolonii dodał: "Miasto jest dobrym miejscem na załatwianie biznesu, jak i na odpoczynek. Nasz strategiczny cel, jakim jest nastawienie na rynki zagraniczne, opłaca się - w samym październiku zeszłego roku odnotowaliśmy 480 tysięcy noclegów - to był najlepszy miesiąc w historii miasta. Wysoka frekwencja turystów nocujących w hotelach, mimo podniesionych cen noclegów, świadczy o tym, że Kolonia uważana jest za cel wart przyjazdu."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.