Reklama

Reklama

Reklama

środa, 01 luty 2017 01:28

Wielka Brytania - w listopadzie o 17 proc. więcej turystów

Napisane przez MG
Widok z wieżowca Shard w Londynie Widok z wieżowca Shard w Londynie archiwum VisitBritain

W listopadzie 2016 roku Wielką Brytanię odwiedziło 3,1 mln turystów, o 17 proc. więcej niż w listopadzie 2015 roku. Wydali on 1,7 mld funtów, o 14 proc. więcej niż rok wcześniej.

Według danych Narodowego Biura Statystyki, od początku roku do końca listopada, Wielką Brytanię odwiedziło 34,5 mln gości, o 3 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku. Wydali oni 20,4 mld funtów, o 1 proc. Więcej niż w jedenastu miesiącach roku 2016.

Tak wysoki wynik listopadowy Brytyjczycy najbardziej zawdzięczają gościom z Ameryki Północnej (Stanów Zjednoczonych i Kanady), których odnotowano 300 tys., aż o 28 proc. więcej niż rok wcześniej. Od początku roku do 30 listopada odnotowano 4 mln gości z Ameryki Północnej, o 6 proc. więcej niż w jedenastu miesiącach 2015 roku.
Do końca listopada w Zjednoczonym Królestwie odnotowano 23,3 mln turystów z Unii Europejskiej, o 4 proc. Więcej niż rok temu.

Tracey Crouch, minister turystyki, powiedziała: “Nasz przemysł turystyczny przeżywa boom i Wielka Brytania cementuje swoją reputację, jako jednego z najchętniej odwiedzanych kierunków świata."

Sally Balcombe, szefowa VisitBritain dodała: “Te liczby demonstrują niezmienną siłę naszego przemysłu turystycznego i pokazują jednocześnie, że nasz naród jest gościnny i otwarty na biznes. Turystyka udowadnia swą doniosłą rolę we wzroście ekonomicznym kraju.”

VisitBritain przewiduje, że w roku 2017 wzrost liczby turystów będzie kontynuowany i liczba ta osiągnie 38,1 mln. Wydadzą oni ok. 24,1 mld funtów.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.