O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 12 styczeń 2017 11:36

Elbphilharmonie w Hamburgu uroczyście otwarta

Napisane przez AG
 „Instalacja świetlna z okazji otwarcie „Instalacja świetlna z okazji otwarcie Ralph Larmann

Uroczystym koncertem otwarto Filharmonię nad Łabą (Elbphilharmonie) w Hamburgu. Filharmonia jest nowym sercem metropolii północnych Niemiec.

Elbphilharmonie, usytuowana w eksponowanym miejscu pomiędzy miastem a portem, to stary nabrzeżny spichlerz i szklana nadbudowa. Projekt wykonało biuro architektów Herzog & de Meuron. Poza 3 salami koncertowymi w budynku znalazł się hotel i dostępna dla wszystkich platforma widokowa.

Uroczyste otwarcie obyło się w Wielkiej Sali. Przemawiali prezydent Republiki Federalnej Joachim Gauck, burmistrz Hamburga Olaf Scholz oraz Jacques Herzog z biura architektów Herzog & de Meuron. Wśród gości ze świata kultury i polityki była także kanclerz Angela Merkel.

Pierwszy koncert w Wielkiej Sali dała orkiestra NDR Elbphilharmonie pod batuta Thomasa Hengelbrocka oraz chór Radia Bawarskiego z wybitnymi solistami Philippem Jarousskym, Camillą Tilling, Wiebke Lehmkuhl, Pavol Breslikiem i Brynem Terfelem.

Jednym z centralnych punktów koncertu było wykonanie specjalnie skomponowanego na tę okazję dzieła współczesnego kompozytora Wolfganga Rihma „Reminiszenz.Triptychon und Spruch in memoriam Hans Henny Jahnn für Tenor und Großes Orchester“. Orkiestra zagrała następnie dzieła z różnych stuleci, które ukazały wyjątkową jakość akustyki Sali, za którą odpowiadał wybitny japoński akustyk Yasuhisa Toyota. Ukoronowaniem koncertu było brawurowe wykonanie 9. Symfonii Beethovena.

Podczas koncertu fasada Filharmonii stała się sceną wyjątkowego pokazu świateł. Muzyka brzmiąca w Wielkiej Sali była przetwarzana na barwy i formy projektowane na budynku. Widowisko obserwowało tysiące Hamburczyków i turystów. Elbphilharmonie stała się nowym symbolem hanzeatyckiej metropolii! Więcej informacji: www.elbphilharmonie.com.

www.elbphilharmonie.de/en