Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 27 grudzień 2016 11:57

Chińskie Xiamen zaprasza Polaków

Napisane przez MG
Prezentacja Xiamen w Warszawie Prezentacja Xiamen w Warszawie AG

Miasto nad morzem, morze w mieście - tak reklamowali swoje miasto przedstawiciele miejskiego biura turystyki Xiamen na prezentacji w Warszawie.

Chen Shaohong, dyrektor miejskiego biura turystyki Xiamen, powiedział: “Nasze miasto to ciepły nadmorski ogród. To pocztówkowe miejsce. Miasto łączące tradycję, historię z nowoczesnością. Miasto słynące z zabytkowych okrągłych domów i nowoczesnego centrum kongresowego, miasto będące miksem Wschodu i Zachodu.
Xiamen rozwija zarówno turystykę wypoczynkową, jak i MICE. Organizujemy coraz więcej eventów, kongresów i wielkich imprez sportowych…
Konfucjusz powiedział: Czy to nie radość, że przyjaciel przybywa z daleka? Ja cieszę się, że przyjechałem do Polski, cieszę się, że coraz więcej Polaków nas odwiedza i że będzie was jeszcze więcej.”

Liu Mei Lon z z firmy Xiamen Kaytrip Tourism Group w imieniu biura turystyki miejskiej przedstawiła największe atrakcje turystyczne Xiamen.
Miasto leży 8 351 kilometrów do Warszawy. Ten “nadmorski ogród’ ma do zaoferowania dla każdego coś ciekawego. Miasto wiecznie zielone i ciepłe - średnia temperatura wynosi tutaj 21 stopni Celsjusza. Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Richard Nixon nazwał miasto “Hawajami Orientu”.
Wśród morza roślin najbardziej charakterystyczne są bugenwille i “Płomień Afryki”. Xiamen słynie z kuchni, najsłynniejszym daniem jest Sa-de-mi, popularne są także tutejsze słodycze i herbaty.
Do dyspozycji turystów jest 800 hoteli, z czego ponad 40 to obiekty 5* a ponad 100 - 4*.
Tutejsze centrum kongresowe o powierzchni 470 tys. metrów kwadratowych jest przygotowane na przyjęcie 2 tys osób. Miejscowy port promowy o powierzchni 47 ha przyjmuje rocznie 1,5 mln pasażerów. Do miasta można także dotrzeć szybką koleją CRH (jeżdżącym z prędkością 320 km/godz.).
Liu Mei Lon zaproponowała w imieniu swojej firmy 3 trasy dla biur podróży: 8-dniową po samym mieście, 10-dniową - Xiamen i prowincja Fujinan oraz dłuższą - Xiamen i Chiny.

Uzupełnieniem prezentacji Xiamen była krótkie przedstawienie linii Air China.
Narodowy przewoźnik Republiki Chin istnieje od 1988 roku. Obecnie jego flota to: 11 Boeingów B747-8/400, 7 Boeingów B787-9, 29 Boeingów B777-200/300 ER i 54 Airbusy A330-200/300.
Samoloty te latają w 377 kierunkach w 39 krajach oraz do 108 miast w samych Chinach. Air China odbywają 266 lotów tygodniowo do 24 miast w Europie. Od 21 września uruchomiono połączenie z Warszawą. Na razie są to dwa rejsy tygodniowo - w poniedziałki i piątki. Od 27 marca planowane są 4 rejsy tygodniowo. Na tej trasie lata Airbus A330-200 z 30 miejscami w klasie biznes i 207 w klasie ekonomicznej.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.