Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 20 grudzień 2016 17:24

75 lat kolejki na Łomnicę

Napisane przez AG

Kolejka na Łomnicę, jeden z symboli Tatr Wysokich obchodzi w tym roku 75-lecie otwarcia. Z tej okazji stacja narciarska w Tatrzańskiej Łomnicy organizuje pięć wieczornych wyjazdów nad Łomnicki Staw.

Uczestnicy będa mogli obejrzeć wystawę zdjęć z okresu budowy kolejki w latach 30. i 40. ubiegłego roku. Wystawę zorganizowano w Galerii Encian. Oprócz tego można będzie zwiedzić stara stację kolejki (tzw. velinę).
W każdy czwartek od 22 grudnia do 19 stycznia po godzinie 18. będzie można wyjeżdżać gondolkami nad Łomnicki Staw. Grupy prowadzone przez przewodników będą mogły zajrzeć w miejsca niedostępne na co dzień a także obejrzeć film dokumentalny o budowie kolejki i otwarciu w 1941 roku. Będzie można także obejrzeć panoramę Kotliny Podtatrzańskiejz więzy widokowej nad Galerią Encian.

www.vt.sk

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.