Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 29 listopad 2016 15:31

Egipcjanie otworzą z powrotem biuro w Polsce

Napisane przez AG
Mohammed Abel Gabba Mohammed Abel Gabba AG

Nowy dyrektor Egipskiego Urzędu do spraw Turystyki w Berlinie, Mohammed Abel Gabbar obiecuje wspierać finansowo polskich touroperatorów i czartery z Polski.

Mohammed Abel Gabbar, zastąpił Tamera Marzouka na stanowiski na początku listopada. Pod koniec odwiedził targi turystyczne TT Warsaw.

W rozmowie z przedstawicielami portalu WaszaTurystyka.pl, powiedział m.in.: “Pytacie, jak liczba polskich turystów będzie dla nas w przyszłym roku sukcesem. Jeszcze niedawno odpowiedziałbym, że milion. Bo tuż przed rewolucją w Egipcie, kiedy liczba gości z Polski przekroczyła 600 tysięcy, mówiliśmy głośno, że czekamy aż przekroczy ona milion. W ubiegłym roku odnotowaliśmy 200 tys. Polaków, w przyszłym chcemy ten wynik znacznie poprawić. Chcemy w tym celu współpracować z polskimi touroperatorami i agentami. Mamy przygotowany program finansowania czarterów z Polski od 4 tys. dolarów zakładając do 21 lotów tygodniowo, do 6 tysięcy do czarteru, gdy ich liczba przekroczy 22.
Zniesienie wiz, które obiecywał mój poprzednik a także minister Zazou, nie jest na razie rozpatrywane. Nie sądzę zresztą by cena wizy do Egiptu była przeszkodą w wyjazdach. Nie jest ona na tyle wysoka.
Przyznaję, że zamknięcie biura Egipskiego Urzędu do spraw Turystyki w Warszawie było posunięciem nie fair wobec waszego rynku. To prawda, że zdecydowały o tym względy ekonomiczne, to był czas, kiedy wszędzie nasz rząd szukał oszczędności, ale taka decyzja zdecydowanie była błędem. I ten problem - braku biura w Warszawie i tym samym słabszego kontaktu z polska branżą turystyczną - sygnalizują mi podczas obecnej wizyty wszyscy. Oczywiście mam plan awaryjny, w razie potrzeby, jak najczęściej do Warszawy będę przyjeżdżał ja, albo mój asystent. Jednak będę rekomendował ministrowi turystyki powrót naszego biura do Warszawy.
Z innym dobrych wiadomości, chciałbym powiedzieć, nasz przewoźnik Air Cairo podpisał umowę z firmą GTS na obsługę czarterów z Polski do Egiptu. Rozmawiałem z dyrektorem handlowym Air Cairo, panem Fathy Attia, namawiam go, by linie otworzyły biuro w Warszawie.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.