Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 21 luty 2014 20:46

Gladiatorzy zawitali do Lichtensteinu

Napisane przez AG

Biura organizujące wycieczki jeżdżące tranzytem przez księstwo Lichtenstein mogą do programu dopisać jeszcze jedną atrakcję. Wystawa "Gladiatorzy i Coloseum - bohaterowie i architektura w służbie potędze" otwarta została w Muzeum Narodowym Lichtensteinu w miejscowości Vaduz.

Na specjalnej ekspozycji wystawiono oryginalne przedmioty należące do gladiatorów walczących w rzymskim Coloseum. Eksponaty te po raz drugi w historii pokazywane są poza Rzymem. Poza nimi goście mogą zobaczyć elementy wyposażenia gladiatorów z Muzeum Narodowego w Neapolu oraz wiele innych oryginalnych przedmiotów oraz zbroje i broń, które zrekonstruowano wykorzystując całą historyczną wiedzę oraz najnowocześniejsze techniki. Uzupełnieniem są liczne dokumenty oraz film o gladiatorach i Coloseum. Wystawa urządzona w specjalnie zaaranżowanych salach będzie otwarta do 24 kwietnia. Bilety grupowe są w cenie 5 franków szwajcarskich od osoby.
www.landesmuseum.li

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.