Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 luty 2014 11:50

Bal w Operze Wiedeńskiej zakończy karnawał

Napisane przez AG
Trzy sposród 144 debiutantek na Balu w Operze Wiedeńskiej Trzy sposród 144 debiutantek na Balu w Operze Wiedeńskiej Wiener Staatsoper/Michael Pöhn  

Najbardziej prestiżowy spośród 450 balów w sezonie w austriackiej stolicy, odbędzie się w tym roku 27. lutego. Jest to zgodne z tradycją ponieważ „Bal w Operze" odbywa się zawsze w ostatni czwartek karnawału.

Na jedną jedyną noc w roku opera zamieni się w ogromną, przepięknie udekorowaną salę balową. „Bal w Operze" zaczyna się zazwyczaj o godz. 22.00 i trwa do 05.00 rano. W noc balową przebywa w Operze Wiedeńskiej 7.230 osób z czego 5.150 to goście. 250 osób czuwa nad ich bezpieczeństwem, 280 nad obsługą gości. Do tego dochodzi 120 muzyków, którzy grają na ośmiu różnych scenach i 144 par debiutantów i debiutantek rozpoczynających taneczną uroczystość.

Strój wieczorowy jest obligatoryjny, panie występują w okazałych, długich wieczorowych sukniach, panowie koniecznie we frakach.
Bilety, mimo że ich cena zaczyna się od 250 EUR, oczywiście są już wyprzedane. Ceny loży kształtowały się w tym roku pomiędzy 9.000 a 18.500 EUR i mimo kryzysu chętnych nie brakowało.

Bliższe informacje na stronie:
www.wiener-staatsoper.at

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.