Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 21 październik 2016 14:19

Do Bamberga na wędzone piwo

Napisane przez AG
Do Bamberga na wędzone piwo AG

Wycieczki odwiedzające Bawarię powinny to miasteczko wpisać na stałe w program. Znajduje się tutaj najwięcej browarów w przeliczeniu na jednego mieszkańca i zachowana świetnie starówka.

Bamberg miał szczęście podczas II wojny światowej - położony z dala od centrów gospodarczych i politycznych nie stał się celem bomardowań aliantów, nie był tez broniony przez Niemców. Dzięki temu ma jedną z najlepiej zachowanych starówek w Niemczech. Spacer po mieście nad rzeką Renitz jest prawdziwą przyjemnością dla oczu, ale i dla smakoszy piwa.

Warto w związku z tym spędzić tu co najmniej kilka godzin. A zwiedzanie najlepiej zacząć od romańsko-gotyckiej katedry Świętych Piotra i Jerzego (Bamberger Dom St. Peter und St. Georg). To jedna z siedmiu średniowiecznych katedr cesarskich (miejsce koronacji oraz mauzoleum władców niemieckich). W środku znajdują sie m.in. Ołtarz Salwatora autorstwa znanego nam skądinąd Wita Stwosza, nagrobek cesarza Henryka II i jego żony Kunegundy, oraz grobowiec papieża Klemensa II (jedyny papież pochowany na od Alp miejsce).

Po drugiej stronie placu przy katedrze znajduje się monumentalny XVIII wieczny barokowy Pałac Biskupi z różanym ogrodem na wewnętrznym dziedzińcu. Stamtąd można zejść na rzekę i wzdłuż niej powędrować do innych zabytków miasta: kościołów, starego ratusza położonego na wyspie na środku rzeki czy Alte Hofhaltungu, zespołu zabytkowych kamienic. Cała stara część miasta w 1993 roku znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. A jeśli wycieczce zdarzy się odwiedzić Bamberg w okresie adwentu, koniecznie trzeba zajrzeć na jarmark bożonarodeniowy z setkami straganów o szopek.

Na siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców Bamberga przypada 38 kościołow, 12 klasztorów i 10 browarów. Najsłynniejsze są Klosterbrau - najstarszy do tej pory działający browar oraz Schlenkerla - znajdujący się w dawn kaplicy Dominikanów. Po tym drugim gości oprowadza mistrz browarnictwa Martin Knab. Opowiada on miedzy innymi o specjalności browaru - piwie wędzonym (dymnym).
Zwiedzanie Bambergi dzięki browarom jest łatwe. Gdy tylko grupa poczuje zmęczenie, można ja zaprowadzić na jeden z placyków lub na jedno z podwórek. Na pewno najdzie się tam knajpka z doskonałym bawarskim jedzzniem i miejscowym piwem.

en.bamberg.info
www.schlenkerla.de
www.klosterbraeu.de

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.