Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 10 październik 2016 19:53

Nowa kolejka w Sölden

Napisane przez AG
Dolna stacja kolejki gondolowej Giggijoch Dolna stacja kolejki gondolowej Giggijoch archiwum austriainfo

W dolinie Ötztal, w Sölden, 26 listopada otwarta zostanie nowa, jednolinowa kolejka Giggijochbahn. Bedzie mogła przewieźć 4500 osób na godzinę.

Narciarze będą mieli do dyspozycji 134 10-osobowe kabiny, które wywozic ich będą z poziomu 1 362 na wysokość 2283 m. Różnica poziomów wynosi 920 metrów, długość trasy - 2 650 m a wagonik będzie ją pokonywał z szybkością 6,5 m/sek. w niecałe 9 minut.
Budynek dolnej stacji to m.in. 13-metrowej wysokości hala kasowa (8 kas biletowych) oraz znajdujące się na wyższym piętrze wejście do wagoników. Między kondygnacjami jeździć będą windy i schody ruchome. Z kolei górna stacji kolejki to stalowa konstrukcja pokryta specjalna folią. Tutaj zlokalizowano postój dla gondol oraz sklep sportowy.
Lina tej kolejki ma długość 5371 m i podwieszona jest na 26 podporach.
Warto wspomnieć, że to już trzecia kolejka na Giggijoch. Pierwsza (4-osobowe gondole) powstała w 1977 roku i miała przepustowość 1 070 osób na godzinę. W 1988 roku została ona powiększona do 2 800 osób na godzinę.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.