Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 27 wrzesień 2016 20:01

Jaskinia Brestowska w Tatrach Zachodnich już otwarta

Napisane przez AG
Jaskinia Brestowska w Tatrach Zachodnich już otwarta archiwum SACR

Na początku września została otwarta dla turystów Jaskinia Brestowska, w Tatrach Zachodnich. Usytuowana na wysokości 867 m, jest jedyną udostępniona jaskinią w regionie Orawa.

Wejście do jaskini znajduje się naprzeciwko Skansenu – Muzeum Wsi Orawskiej, w pobliżu drewnianego amfiteatru i bezpłatnego parkingu.

Łączna długość jaskini wynosi 1890 m, ale dla turystów udostępnionych jest tylko 434 m. Podczas zwiedzania, które trwa około 50 min, turyści pokonują 240 schodów oraz liczne drabinki i pomosty. W jaskini znajduja się m.in. ponad 60-tysięczne nacieki jaskiniowe oraz masywy skalne. Jaskinia nie jest oświetlona, w związku z czym turyści zwiedzają jaskinie z czołówkami, które otrzymują przy wejściu do groty. Temperatura powietrza w jaskini wynosi około 50C.

Jaskinia Brestowska została udostępniona dla turystów dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Środowiska Republiki Słowackiej w wysokości ponad 100 000 euro. Środki finansowe przeznaczone zostały na inwestycje w zakresie zabezpieczenia technicznego oraz wyposażenia jaskini.

Zwiedzanie jaskini odbywa się w grupach maksymalnie 15 osobowych. Jaskinia Brestowska otwarta jest od 1 kwietnia do 31 października w godz. 9.00 – 15.30.

Wstęp do jaskini wynosi 8 euro dla osoby dorosłej, 7 euro dla studentów i emerytów oraz 4 euro dla dzieci w wieku 6 - 15 lat i inwalidów. Dzieci do 6 lat mają wstęp do jaskini zabroniony. Jaskinia Brestowska to 13-ta ogólnodostępna jaskinia na Słowacji należąca do Zarządu Jaskiń Słowackich www.ssj.sk

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.