Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 16 luty 2014 22:06

Wiedeńska wystawa „Na przykład. Nowy polski dom”

Napisane przez AG
Projekt: Robert konieczny, Łukasz Marciniak © Juliusz Sokołowski Projekt: Robert konieczny, Łukasz Marciniak © Juliusz Sokołowski Projekt: Robert konieczny, Łukasz Marciniak © Juliusz Sokołowski

Godne naśladowania przykłady budownictwa jednorodzinnego z Polski zostaną zaprezentowane w ramach wystawy „Na przykład. Nowy polski dom" w Architekturzentrum w Wiedniu.

Wystawa prezentuje dziewięć wybranych projektów polskich domów jednorodzinnych. Pokazane zostaną makiety obrazujące formę i koncept obiektów oraz specjalnie na wystawę przygotowane fotografie Juliusza Sokołowskiego, jednego z najlepszych polskich fotografów architektury, a do tego katalog z fotografiami, rysunkami i tekstami krytyka architektury Pawła Krausa oraz socjolożki Joanny Kusiak. Projekty są autorstwa następujących architektów: Piotr Brzoza/Marcin Kwietowicz, hayakawa/kowalczyk, hs99, Robert Konieczny, Piotr Kuczia, jojko+nawrocki architekci, MAAS, medusa group, Grzegorz Stiasny.

Wystawa powstała we współpracy z Centrum Architektury w Warszawie. Wybrane domy ustalają standardy nowej wysokiej jakości w budownictwie jednorodzinnym w Polsce i mogą stać się przewodnikiem dla przyszłych inwestorów budowlanych.

Wystawę można zwiedzać do 3. marca 2014 r. w Architekturzentrum Wien. Wstęp wolny.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.