Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

piątek, 16 wrzesień 2016 10:19

Karkonosze prezentują się w stolicy Holandii

Napisał
O lewej: Joanna Jędrzejewska Debortoli, ambasador RP Jan Borkowski, dyrektor Dominika Szulc O lewej: Joanna Jędrzejewska Debortoli, ambasador RP Jan Borkowski, dyrektor Dominika Szulc materiały prasowe

Wielkie zdjęcia Karkonoszy będą wisieć na ogrodzeniu Ambasady RP w Hadze do końca grudnia.

Wystawę 11 zdjęć Zbigniewa Kulika zorganizował Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie we współpracy z Ambasadą RP w Hadze oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Wystawa prezentowana jest na zewnątrz Ambasady RP w Hadze. 11 wielkich plansz zawisło na ogrodzeniu otaczającym ambasadę, zdjęcia promujące Karkonosze prezentowane są również wewnątrz ambasady.

Dominika Szulc, dyrektor ZOPOT w Amsterdamie i Brukseli, powiedziała: “Dzięki centralnemu ulokowaniu, wystawa będzie mogła być obejrzana przez tysiące ludzi i to bez konieczności wchodzenia do ambasady.”

Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ZOPOT Amsterdam, dodał: “Karkonosze są jednym z bardziej rozpoznawalnych produktów turystycznych, zdecydowanie warto je promować w Holandii.”

Autor wystawy, Zbigniew Kulik fotografuje Karkonosze od najmłodszych lat i to o każdej porze roku. Większość jego prac nie powstała z przypadku. Uważnie obserwuje krajobraz i przyrodę.

Autor powiedział: “Wielokrotnie chodziłem w te same miejsca, by potem wykonać to jedno jedyne zdjęcie, które wydaje się być tym niepowtarzalnym, które dla oglądającego pozostaje w pamięci jako jedyne w swoim rodzaju.”

Tadeusz Różewicz, poeta i dramaturg, zresztą kiedyś dobry znajomy fotografa, po obejrzeniu jego wystawy napisał: „po – przez fotografię („zdjęcie”) widzi się jeszcze raz krajobraz lub człowieka … dzisiaj widzę okiem twórcy tej wystawy – Pana Kulika” (10.04.1998 r.).
Wśród gości uroczystości otwarcia w Ambasadzie RP znaleźli się holenderscy posłowie, reprezentanci rządu, dziennikarze a także przedstawiciele branży turystycznej. Nie zabrakło również gości z Polski. Ministerstwo Sportu i Turystyki reprezentowała dyrektor Departamentu Turystyki Joanna Jędrzejewska Debortoli.

Adam Lipiński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera, podkreślił: “Wielokrotnie wędrowałem po Karkonoszach i są to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych gór w Europie.”