LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 07 wrzesień 2016 17:21

HomeToGo.com: Chorwacja, Polska i Włochy najpopularniejsze

Napisane przez MG
Port w Splicie Port w Splicie AG

Raport porównywarki ofert domków letniskowych i apartamentów wakacyjnych HomeToGo, pokazuje preferencje wczasowiczów w mijającym sezonie.

Włochy cieszyły się największą popularnością wśród Francuzów i Holendrów. Osoby podróżujące z Polski najchętniej spędzały wakacje w Chorwacji lub nad polskim morzem, a ceny za zakwaterowanie w tych miejscach były do siebie bardzo zbliżone.
W tym roku można było zauważyć trend wzrostowy dla Hiszpanii jako popularnej destynacji wakacyjnej wśród turystów zza granicy. Wśród polskich turystów, w porównaniu z poprzednim rokiem, nie cieszyła się ona jednak aż tak dużym zainteresowaniem.
W tym roku wczasowicze najdłużej odpoczywali nad polskimi wodami. Nadmorskie miejscowości cieszyły się ogromną popularnością, a jednocześnie najwyższymi cenami, dlatego turyści spędzali tam średnio tylko około 7 – 8 dni.Najdłużej wypoczywały jednak osoby udające się nad polskie jeziora (9 dni), natomiast w górach średnia długość pobytu wyniosła 6 dni.

Najczęściej wybieranym rodzajem zakwaterowania w Polsce były apartamenty, które stanowiły 57,6 proc. wszystkich dokonanych rezerwacji.
Drugą najbardziej popularną formą noclegu były domki letniskowe (37,7 proc.) cieszące się szczególnym zainteresowaniem w Szwecji (92,6 proc.), Norwegii (89,1 proc.) czy Irlandii (79,1 proc.).
Co ciekawe, dla turystów z Polski, najważniejszy był basen na terenie wynajmowanego obiektu (8 proc.), ale również klimatyzacja (5 proc.) czy dostęp do internetu (4 proc.). Podobnie w Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Francji turyści nie wyobrażali sobie urlopu bez basenu, który we wszystkich przypadkach znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych filtrów wyszukiwania.
Dla Francuzów natomiast, w przeciwieństwie do innych krajów, najbardziej liczył się telewizor, a Włosi najczęściej wyszukiwali obiekty z możliwością zabrania ze sobą pupilów.
Osoby, których budżet ograniczał się do 100 zł/noc, bez problemu znaleźli zakwaterowanie w takich krajach jak Bułgaria, Węgry, Rumunia oraz Słowenia, w których ceny wahały się pomiędzy 50 zł a 98 zł.

Tani nocleg można było znaleźć również w domkach letniskowych i apartamentach w słonecznych lokalizacjach, takich jak:
• Chorwacja (98 zł/noc za osobę),
• Portugalia (100 zł/noc za osobę),
• Cypr (104 zł/noc za osobę).
Najdroższe lokalizacje w Polsce tego lata to bez wątpienia nadmorskie kurorty. Za jedną noc w Sopocie czy Mielnie trzeba było zapłacić ponad 100 zł, podczas gdy we Włoszech mediana ceny za wynajem domku letniskowego lub apartamentu wynosiła niewiele więcej, bo 118 zł.
Najtańszą miejscowością położoną nad Bałtykiem okazała się być Ustka z cenami na poziomie 82 zł/noc. Niewiele drożej kosztował pobyt w Turcji (87 zł/noc) czy we Francji (106 zł/noc).
Poniżej 80 zł za nocleg zapłacilibyśmy m.in. w Czechach (73 zł), na Węgrzech (67 zł) i w Bułgarii (50 zł).