LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 24 sierpień 2016 09:50

Egipt - otwarcie Wielkiego Muzeum w 2018 roku

Napisane przez MG
Wizualizacja fasady muzeum Wizualizacja fasady muzeum materiały prasowe

Rząd japoński udzieli Egiptowi preferencyjnej pożyczki wysokości 451 mln dolarów na dokończenie budowy Wielkiego Muzeum Egipckiego w Gizie.

Uzgodniono to na spotkaniu premiera Egiptu Sherifa Ismaila z ministrem spraw zagranicznych Japonii Motome Takisawa.
Wielkie Muzeum Egipskie powstaje w Gizie, ok. Trzech kiloemtrów od piramid. Kamień węgielny pod budowę położył 5 stycznia 2002 były egipski prezydent Hosni Mubarak.
Muzeum miało byc otwarte w 2015 roku, ale jego budowę przerwano. W ubiegłym roku roku z powodu spadku kursu funta egipskiego, skończyły się dotacje rządu egipskiego na budowę. Dzięki pieniądzaom japońskim budowa powinna być zakońcozna w ciąghu trzech lat.
Fasada głównego gmachu zostanie wykonana z przezroczystego alabastru, dzięki czemu światło ma przedostawać się do wnętrza sal. Pierwotnie zbiory miały być podzielone na sektory tematyczne:
- środowisko doliny Nilu i otaczające pustynie i oazy
- królestwo i państwa,
- starożytne praktyki religijne
- codzienne życie starożytnych Egipcjan, świat sportów, gier, muzyki, sztuki i rzemiosła, jak również kultury i praktyk społecznych.
Na najwyższym piętrze znajdzie się platforma widokowa z widokiem na cały płaskowyż i piramidy w Gizi. W muzeum ma znaleźc miejsce ponad 100 tysięcy eksponatów. Muzeum ma być, podobnie jak Biblioteka w Aleksandrii, niezależnie administrowane, co pozwoli na uniknięcie starć z wszechwałdną biurokracją egipską.