Reklama

Reklama

Reklama

środa, 17 sierpień 2016 14:37

Trójwymiarowa Kaplica Sykstyńska w Wiedniu

Napisane przez MG
Trójwymiarowa Kaplica Sykstyńska w Wiedniu Erich Lessing/Expotainment

Kościół Wotywny w Wiedniu zmieni się - dzięki wystawie zdjęć światowej sławy fotografa Ericha Lessinga - na trzy miesiące w Kaplicę Sykstyńską.

Kaplica Sykstyńska w Rzymie wraz z jej wyjątkowymi freskami pędzla Michała Anioła zaliczana jest do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych zabytków starego kontynentu. Jesienią w Wiedniu będzie można podziwiać 34 repliki fresków Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej w Rzymie. Zdjęcia wykonane przez utalentowanego austriackiego fotografa Ericha Lessinga zostaną w rozmiarze oryginału udostępnione dla zwiedzających w Kościele Wotywnym. Świątynia jest dwa razy większa od Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie i tym samym idealnie nadaje się na gospodarza wystawy.

Michał Anioł, a właściwie Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni (1475-1564), uwiecznił na słynnych freskach swoje wyobrażenie wydarzeń biblijnych. Do najbardziej znanych malowideł ściennych renesansowego mistrza należą między innymi Stworzenie Adama i Sąd Ostateczny.

To właśnie scena Sądu Ostatecznego zajmująca powierzchnię ponad 150 m² z prawie 400 figurami nadnaturalnej wielkości będzie centralnym punktem wystawy.
Ponadto zwiedzający będą mogli skorzystać z przewodników audio, na których nagrano szczegółowe informacje o każdym obrazie. Zwiedzanie wiedeńskiej Kaplicy Sykstyńskiej to także dobra okazja, by poszerzyć wiedzę o epoce renesansu oraz życiu i twórczości samego Michała Anioła.

Wystawa będzie czynna od 1 września do 4 grudnia.

http://sixtinischekapelle.at/

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.