LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 12 sierpień 2016 09:22

Kanary biją rekordy popularności

Napisane przez AG
Dom na Fuerteventurze Dom na Fuerteventurze AG

Od stycznia do czerwca 2016 na Wyspy Kanaryjskie przybyło 741 540 osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Liczba Polaków wzrosła o ponad 36 proc.

Według Regionalnego Ministerstwa Turystyki, Sportu i Kultury w 2016 roku Wyspy Kanaryjskie odnotują rekordową liczbę odwiedzających. Kanaryjski Instytut Statystyczny (ISTAC) szacuje, że archipelag odwiedzi do końca roku 14 milionów turystów.
W sezonie zimowym 2016/2017 odnotowano 17-procentowy wzrost sprzedaży biletów lotniczych na Wyspy.
Z danych rządowej agencji ds. turystyki Frontur, przedstawionych przez ISTAC, wynika, że w roku 2015 Wyspy Kanaryjskie odwiedziło 13,3 mln turystów, czyli o ponad 550 tys. więcej, niż początkowo szacowano. Większość stanowili goście z zagranicy – blisko 11,8 mln; turystów z części kontynentalnej Hiszpanii odnotowano 1,5 mln.
Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. Liczba turystów z zagranicy, którzy w pierwszej połowie 2016 odwiedzili archipelag, przekroczyła 6 milionów, czyli o ponad 740 tys. więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Mariate Lorenzo, regionalny minister Turystyki, Sportu i Kultury dla obszaru Wysp Kanaryjskich, powiedział: „Mając na uwadze, że w 2015 roku Wyspy odwiedziło 13,3 miliona turystów, a do czerwca 2016 przybyło ich o 741 540 więcej, możemy przypuszczać, że wraz z końcem roku liczba odwiedzająch wyniesie 14 milionów”.

Według raportu Regular Air Connectivity, sporządzonego przez Promotur Turismo Canarias, linie lotnicze udostępniły na okres letni ponad 9,5 mln miejsc w samolotach, czyli o 1,3 mln więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku. Wzrost liczby miejsc dla połączeń międzynarodowych wynosi 19,3 proc., podczas gdy wzrost liczby lotów z Hiszpanii plasuje się na poziomie 7,5 proc..
Jeśli chodzi o połączenia w nadchodzącym sezonie zimowym (od listopada 2016
do marca 2017) całkowita liczba miejsc dla regularnych lotów na Wyspy Kanaryjskie wynosi około 8 milionów – jest to 17,4 proc. więcej, niż liczba miejsc dostępnych w sezonie zimowym 2015/2016.
Istotną rolę odgrywają starania promocyjne podjęte przez rząd Wysp Kanaryjskch oraz Ministerstwo Regionalne, za pośrednictwem Promotur Turismo Canarias.

Mariate Lorenzo dodał: "Do popularności archipelagu przyczyniają się działania, takie jak: publiczne inicjatywy, których celem jest usprawnienie połączeń lotniczych oraz ekspansja kampanii promocyjnych na państwa, których turyści chętnie wybierają egzotyczne kierunki, takie jak Francja, Włochy, Polska czy Portugalia”.

Do tak wysokich wyników popularności Wysp przyczynili się Polacy. Jak odnotowało Ministerstwo Regionalne, Polacy stanowią grupę, której liczebność zwiększyła się
w największym stopniu w porównaniu do 2015 roku. W ubiegłym roku ponad 240 tys. Polaków zdecydowało się spędzić urlop na słonecznym archipelagu, podczas gdy w pierwszym półroczu 2016 liczba ta wyniosła 147,7 tys. Jest to o 36,8 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu 2015 roku, co daje najwyższy wynik spośród wszystkich turystów.