Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 02 sierpień 2016 13:40

Polacy najchętniej uczą się języków na Malcie

Napisane przez MG

Wśród Polaków wyjeżdżający za granicę w celu nauki języka obcego, aż 16 proc. decyduje się na Maltę.

Berlin, Nicea i Barcelona są najpopularniejszymi wśród Polaków miejscami do nauki języków, którymi władają ich mieszkańcy.
Z danych Education First, największej na świecie firmy specjalizującej się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych, wynika, że Malta jest najczęściej wybieranym przez Polaków miejscem do nauki języka angielskiego. 16 proc. osób wybiera kursy językowe na Malcie. Kolejnymi miastami, w których Polacy najczęściej szkolą znajomość angielskiego, są Oksford i Londyn, które wybiera po 8 proc. kursantów.

Sylwia Rogalska, Country Product Manager Education First w Polsce, powiedziała: “Słońce, błękitna woda, piaszczyste plaże, bogate życie nocne oraz mnóstwo zabytków jeszcze sprzed naszej ery sprawiają, że Malta jest miejscem, do którego każdego lata przyjeżdżają wypoczywać tysiące turystów. Język angielski jest jej drugim językiem urzędowym, co sprawia, że przyciąga nie tylko turystów, którzy chcą poznać jej kulturę i zwiedzić piękne miejsca, ale także tych chcących nauczyć się języka angielskiego. Stolica Malty – Valetta – została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie. Nie dziwi więc fakt, że zdecydowanie najwięcej osób chcących nauczyć się języka angielskiego wybiera właśnie Maltę.”

Język niemiecki jest drugim najczęściej wybieranym językiem do nauki. Polacy udają się najczęściej do Berlina i do Monachium, żeby podszkolić jego znajomość. Do stolicy Niemiec oraz do stolicy Bawarii w tym roku wyjechało 35 proc. osób spośród wszystkich udających się na nieanglojęzyczne kursy językowe.
Dla uczących się francuskiego Paryż jest mniej popularny niż Nicea
Nicea jest trzy razy częściej niż Paryż wybieram miastem do nauki języka francuskiego, który w Polsce jest trzecim co do popularności językiem. Kursy językowe w mieście zakochanych oraz w Nicei wybiera 28 proc. kursantów spośród uczących się innego języka niż angielski.
Barcelona i Malaga najpopularniejszymi miastami do nauki hiszpańskiego
Na kursy w Hiszpanii decyduje się 21 proc. osób wyjeżdżających za granicę w celu nauki języków mniej popularnych niż angielski. Polacy nieco chętniej wybierają Barcelonę niż Malagę. Madryt jest zdecydowanie rzadziej wybieranym miastem przez osoby chcące nauczyć się hiszpańskiego.

Na zagraniczne kursy językowe wjeżdżają nie tylko osoby, które nadal uczęszczają do szkół i studiują, choć te do 24 roku życia stanowią 78 proc. kursantów (28 proc. w wieku gimnazjalnym, 38 proc. w wieku licealnym i 12 proc. w wieku pomiędzy 19 a 24 rokiem życia). Co siódma osoba wyjeżdżająca za zagraniczne kursy językowe ukończyła 30 lat.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.