Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 28 lipiec 2016 12:28

Włochy - rok 2015 rekordowy dla branży MICE

Napisane przez MG
Rzym Rzym archiwum conventionbureauitalia.com

Włoski sektor turystyki kongresów i spotkań odnotował w roku 2015 wzrost o 11,5 proc. O 7,3 proc. wzrosła liczba uczestników wydarzeń.

Włoskie Obserwatorium Kongresów i Wydarzeń (OICE) stworzył listę 5 704 lokalizacji wykorzystywanych przez organizatorów konkresów i wydarzeń, takich jak: hotele, zabytki historyczne, centra konferencyjne, targi, areny, parki, uzdrowiska.
Według badań OICE, w 2015 roku zorganizowano 392 658 spotkań i wydarzeń, większość z nich to były imprezy małe (średnia na spotkanie wyniosła 66 osób), 80 proc. wydarzeń organizowanych było w hotelach, 60,8 proc. - na szczeblu lokalnym. Tylko 9,1 proc. imprez miało charakter międzynarodowy i uczestników z zagranicy. 34,8 proc. imprez stanowiły szkolenia (w tym również kongresy medyczne).

Więcej niż połowa wydarzeń miała miejsce na północy kraju (56,1 proc.), tutaj znajduje się 52 proc. wszystkich miejsc konferencyjnych; 30 proc z nich znajduje się w centrum Włoch, głównie we Florencji (108 miejsc) i Rzymie (400)

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.