Reklama

Reklama

Reklama

środa, 05 luty 2014 11:52

Na południu Austrii sytuacja wraca do normy

Napisane przez AG
Na południu Austrii sytuacja wraca do normy archiwum austria.info

Turyści, którzy w wyniku opadów śniegu oraz V stopnia zagrożenia lawinowego (w chwili obecnej III stopnia) pozostali w hotelach, nie poniosą z tytułu niezaplanowanych noclegów żadnych dodatkowych kosztów.

Opady, jakie nawiedziły w ostatnich dniach Tyrol Wschodni oraz Karyntię uniemożliwiły dojazd do niektórych terenów w dolinie Gail, Lesach i Tyrolu Wschodnim.
1200 wolontariuszy oraz setki austriackich żołnierzy wsparły mieszkańców w akcji odśnieżania domostw oraz dróg dojazdowych. Ponadto 200 pracowników przedsiębiorstwa energetycznego Kelag pracuje wciąż nad naprawianiem szkód, które w wyniku opadów śniegu uszkodziły maszty i przewody energetyczne.
Turyści, którzy w wyniku opadów śniegu oraz V stopnia zagrożenia lawinowego (w chwili obecnej III stopnia) pozostali w hotelach, nie poniosą z tytułu niezaplanowanych noclegów żadnych dodatkowych kosztów. Również kwestia dostarczania dodatkowej żywności do hoteli w Tyrolu Wschodnim przebiega bez problemów. W gminie Hermagor, w którym znajduje się Nassfeld - największy region narciarski Karyntii został uruchomiony specjalny numer alarmowy dla turystów: 042822043.
Informacje dotyczące warunków oraz ewentualnych zagrożeń dla narciarzy znajdują się pod adresem http://www.lawine.at. Dodatkowo lokalne służby interwencyjne przygotowały dla użytkowników smartphonów bezpłatną aplikację informującą na bieżąco o stanie pokrywy śnieżnej.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.