LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 21 lipiec 2016 09:18

Hiszpania: turystyka obniża bezrobocie

Napisane przez AG
Girona w Katalonii Girona w Katalonii AG

W Hiszpanii w pięciu miesiącach roku turyści zagraniczni wydali o 6,8 proc. wiecej pieniędzy niż w analogicznym okresie 2015 roku.

Od początku roku do końca maja zagraniczni turyści zostawili w Hiszpanii 24,8 mld euro, średni wydatek dzienny przypadający na jednego turystę to 141 euro (+4,2 proc.). Najwięcej wydają turyści z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.
Przełożyło się to na zwiększone zatrudnienie. Według oficjalnych danych, w czerwcu ubyło 124.349 bezrobotnych, zatrudnienie znalazło natomiast 98.430 osób.
Łączna liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne spadła do 3.767.054, o 8.6 proc w ujęciu rocznym.

Dyrektor Biura Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, Zuzanna Gołębiewska, powiedziała: „Hiszpańska branża turystyczna z 11 proc udziałem w krajowym produkcie brutto w jest jednym z najważniejszych czynników wzmacniających hiszpańską gospodarkę. W 2015 roku Hiszpanię odwiedziła ponad 68 milionów turystów ustanawiając tym samym nowy rekord dla tego kraju i zapewniając mu trzecie miejsce w światowym rankingu po Francji i Stanach Zjednoczonych.” .