Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 21 lipiec 2016 09:18

Hiszpania: turystyka obniża bezrobocie

Napisane przez AG
Girona w Katalonii Girona w Katalonii AG

W Hiszpanii w pięciu miesiącach roku turyści zagraniczni wydali o 6,8 proc. wiecej pieniędzy niż w analogicznym okresie 2015 roku.

Od początku roku do końca maja zagraniczni turyści zostawili w Hiszpanii 24,8 mld euro, średni wydatek dzienny przypadający na jednego turystę to 141 euro (+4,2 proc.). Najwięcej wydają turyści z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.
Przełożyło się to na zwiększone zatrudnienie. Według oficjalnych danych, w czerwcu ubyło 124.349 bezrobotnych, zatrudnienie znalazło natomiast 98.430 osób.
Łączna liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne spadła do 3.767.054, o 8.6 proc w ujęciu rocznym.

Dyrektor Biura Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, Zuzanna Gołębiewska, powiedziała: „Hiszpańska branża turystyczna z 11 proc udziałem w krajowym produkcie brutto w jest jednym z najważniejszych czynników wzmacniających hiszpańską gospodarkę. W 2015 roku Hiszpanię odwiedziła ponad 68 milionów turystów ustanawiając tym samym nowy rekord dla tego kraju i zapewniając mu trzecie miejsce w światowym rankingu po Francji i Stanach Zjednoczonych.” .

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.