Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 19 lipiec 2016 10:01

Cypr - rekordowa liczba turystów

Napisane przez AG
Kościółek w okolicach Ayia Napy Kościółek w okolicach Ayia Napy AG

W czerwcu Cypr odwiedziło ponad 413 tys. turystów, o ponad 22 proc. więcej niż w szóstym miesiącu 2015 roku.

Jak podała Cypryjska Organizacja Turystyczna (CTO) tegoroczny czerwiec był najlepszym czerwcem w historii cypryjskiej turystyki. Cypr uważany jest za jeden z bezpieczniejszych krajów w basenie Morza Śródziemnego. Również Polacy wyjątkowo licznie odwiedzają w tym roku Wyspę Afrodyty - do końca maja tylko z biurami podróży wyjechało tam 20 tys. polskich turystów (indywidualnie ok. 10 tys.). Według raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki w biurach podróży korzystających z systemu rezerwacyjnego MerlinX sprzedaż imprez na Cypr wzrosła w tym sezonie o 15 proc.
Liczba Brytyjczyków zwiększyłą się w czerwcu o 21 proc., zaś Rosjan - o 41 proc. W ubiegłym roku wyspe odwiedziło 2,65 mln turystów, przychody z turystyki wzrosły o 4,4 proc. Turystyka przynosi 12 proc. PKB Cypru.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.