Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 14 lipiec 2016 13:13

Smocze Noce na Chopoku

Napisane przez AG
Smocze Noce na Chopoku archiwum SACR

Już po raz trzeci odbędą się na Chopoku Smocze Noce - impreza dla dzieci i młodzieży. Tym razem tematem przewodnim będa igrzyska olimpijskie. W tym roku Smocze Noce odbędą się 16 lipca i 13 sierpnia.

W obie noce kolejki godndolowe z obu stron szczytu (południowej i północnej) będą kursowały do białego rana. W tym roku impreza odbędzie się pod dodatkową nazwą “Smokoolimpiada” („Drakolympiáda“).

Sylvia Artzová dyrektor marketingu ośrodka Jasna, powiedziała: “Rotunda na Chopoku znowu ożyje dzięki Smokowi Damianowi. Z tej okazji uruchamiamy wieczorne i nocne jazdy gondolami. Smok Damian będzie tej wyjątkowej nocy ziać ogniem - jedyny raz w roku. Wszystkie dzieci otrzymaja tej nocy broszury a pod opieka taterników odbędą szkolenie alpinistyczne. Dla uczestinków zajęć sportowych i niesportowych czekają medale."

Pierwsza część imprezy rozpocznie się o 17.30, wtedy odbędzie sie pierwsza jazda gondolami dla dzieci do lat sześciu. Starsze wjeżdżają na górę od 19.30. Na początku dzieci odbędą rozgrzewkę olimijską i “badania lekarskie”. Będą musiały też przejść przed smoczoolimisjkim ogniem, jak na prawdziwych igrzyskach. Nie zabraknie bicia dziecięcych rekordów, podium, na którym wręczane będą wieńce laurowe. Klaun Adyno będzie umilał czas występami.

Darina Bartková, dyrektor Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego regionu Liptov, powiedziała: “Kto nie da rady wyjechać na Chopok podczas Smoczej Nocy nie musi się martwić. Trzygłowy smok Damian stoi na tarasie Rotundy przez cały rok. Waży 1,5 tony i ma wysokość 3 metrów. To smok z dawnych liptowskich podań o smoku żyjącym w Jaskini Diemianowskiej i pilnującym skarbów.”

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.