Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 12 lipiec 2016 11:25

Letni festiwal w Liptowskim Mikulaszu

Napisane przez MG
Letni festiwal w Liptowskim Mikulaszu archiwum SACR

Weekend 22-25 lipca upłynie w Liptowskim Mikulaszu na słowackim Liptowie pod znakiem dobrej zabawy. W piątek rozpoczyna się Street Music Night.

Weekendowy festiwal to największa tego lata impreza na Liptowie. Koncerty, dobre jedzenie regionalne, slalom wodny - już drugi rok z rzędu Liptowski Mikulasz organizuje topową imprezę sezonu letniego. Podczas festiwalu czynna będzie szkoła gotowania i szkoła tańca, będzie można obejrzeć pokazy szkół gastronomicznych, występy muzyczne, a wieczorem działać będzie kino pod gołym niebem. Cała impreza jest moderowana przez popularną stację radiową Didiana Fun Radio.

Prezes Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego regionu Liptov i burmistrz Liptowkiego Mikulasza, Ján Blcháč, powiedział: “Zależy nam na tym, by nasze miasto żyło. Chcemy przyciągnąc z turystów z centrów turystycznych przyciagnąc właśnie do miasta. Pomoże w tym imprez Street Music Night. Aż 16 firm zaangażowało się w ten projekt, dzięki temu będziemy mogli sie bawić przy różnorodnej muzyce a na rynku będzie można się bawić do białego rana.”

Wstęp na festiwal jest bezpłatny a organizatorzy zapewniają także transfer z Tatralandii, Jasnej, Liptowskiego Jana, Rużemberka, kąpielisk w Lućkach i Beszenovej.

Darina Bartková, dyrektor Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego regionu Liptov, dodała: “Od godziny dziesiątej rano do późnje nocy przygotowaliśmy atrakcyjny program. Na wiele sportowych atrakcji, na przykłąd rafting, golf i wakeboarding obowiązywać będzie w weekend zniżka 50 proc. Dla dzieci przygotowaliśmy teatr, animatorów i spotkania ze zwierzętami z ZOO. Jestem pewna, że jak w poprzednim roku wielkim powodzeniem będą się cieszyć stoiska gastronomiczne, statek z piratami i pokaz czeskiej komedii Wojciech w kinie pod gołym niebem.”

Atrakcją dla lubiących bieganie będzie Nocny Bieg. Można będzie sprawdzić swoich sił na dystansach 5 i 10 kilometrów. Współuczestniczyć w nim będa - jak przystalo na Liptów - zbójnicy.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.