Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 12 lipiec 2016 11:25

Letni festiwal w Liptowskim Mikulaszu

Napisane przez MG
Letni festiwal w Liptowskim Mikulaszu archiwum SACR

Weekend 22-25 lipca upłynie w Liptowskim Mikulaszu na słowackim Liptowie pod znakiem dobrej zabawy. W piątek rozpoczyna się Street Music Night.

Weekendowy festiwal to największa tego lata impreza na Liptowie. Koncerty, dobre jedzenie regionalne, slalom wodny - już drugi rok z rzędu Liptowski Mikulasz organizuje topową imprezę sezonu letniego. Podczas festiwalu czynna będzie szkoła gotowania i szkoła tańca, będzie można obejrzeć pokazy szkół gastronomicznych, występy muzyczne, a wieczorem działać będzie kino pod gołym niebem. Cała impreza jest moderowana przez popularną stację radiową Didiana Fun Radio.

Prezes Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego regionu Liptov i burmistrz Liptowkiego Mikulasza, Ján Blcháč, powiedział: “Zależy nam na tym, by nasze miasto żyło. Chcemy przyciągnąc z turystów z centrów turystycznych przyciagnąc właśnie do miasta. Pomoże w tym imprez Street Music Night. Aż 16 firm zaangażowało się w ten projekt, dzięki temu będziemy mogli sie bawić przy różnorodnej muzyce a na rynku będzie można się bawić do białego rana.”

Wstęp na festiwal jest bezpłatny a organizatorzy zapewniają także transfer z Tatralandii, Jasnej, Liptowskiego Jana, Rużemberka, kąpielisk w Lućkach i Beszenovej.

Darina Bartková, dyrektor Regionalnej Organizacji Ruchu Turystycznego regionu Liptov, dodała: “Od godziny dziesiątej rano do późnje nocy przygotowaliśmy atrakcyjny program. Na wiele sportowych atrakcji, na przykłąd rafting, golf i wakeboarding obowiązywać będzie w weekend zniżka 50 proc. Dla dzieci przygotowaliśmy teatr, animatorów i spotkania ze zwierzętami z ZOO. Jestem pewna, że jak w poprzednim roku wielkim powodzeniem będą się cieszyć stoiska gastronomiczne, statek z piratami i pokaz czeskiej komedii Wojciech w kinie pod gołym niebem.”

Atrakcją dla lubiących bieganie będzie Nocny Bieg. Można będzie sprawdzić swoich sił na dystansach 5 i 10 kilometrów. Współuczestniczyć w nim będa - jak przystalo na Liptów - zbójnicy.