Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 01 luty 2014 17:17

Wizy tureckie dla Polaków jednak na lotniskach

Napisane przez AG
Sala odlotów lotniska w Bodrum Sala odlotów lotniska w Bodrum archiwum bodrum-airport-information.com

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcji ogłosiło, że Polacy będą mogli otrzymywać wizy tureckie na lotniskach w Turcji.

Tym samym wycofało się z pomysłu, że do tym roku zostanie wprowadzona konieczność uzyskiwania wizy w konsulacie lub przez internet. Po zakończeniu sezonu 2014 prawdopodobnie będzie można załatwić wizy tureckie za pomocą internetu, strona www.evisa.gov.tr ma być w tym jeszcze roku funkcjonować w języku polskim. Ponadto, dzięki zainstalowaniu dodatkowym e-kiosków na lotniskach tureckich, czas wyrabiania wizy zostanie poważnie skrócony. Będzie można w nich płacić kartami kredytowymi i debetowymi każdego rodzaju (a nie tylko Master Card i Visa). Wybrać linie lotnicze będą upoważnione do wystawiania wiz wjazdowych do Turcji, zaś touroperatorzy będą mogli występować o wizy dla grup turystów i płacić za nie.
Warto podkreślić, że zmiana zdania przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcji jest wynikiem m.in. interwencji w ambasadzie Turcji podjętej przez Polski Związek Organizatorów Turystyki oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych. To budujący przykład współdziałania naszej branży i jednocześnie pokazujący siłę naszego rynku (przynajmniej w Turcji).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.