Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 07 czerwiec 2016 10:29

Europa - ruch turystyczny w I kwartale zmalał

Napisane przez MG
Panorama Dubrownika Panorama Dubrownika AG

Badania przeprowadzone przez Stowarzyszenie European Cities Marketing (ECM) pokazały, że pierwszym kwartale liczba turystów przyjeżdżających do Europy z innych kontynentów zmalała w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami ubiegłego roku o minus 0,7 proc. Liczba Europejczyków podróżujących po kontynencie zmalała o minus 2,8 proc.

W pierwszym kwartale wzrosła liczba gości z Ameryki Pólnocnej - o 6,1 proc. Zagrożenie terrorystyczne miało wpływ na wyniki z innych kontynentów. Mniejszy wzrost zanotowano z Azji i Oceanii - o 2 proc. Z Ameryki Południowej i Środkowej odnotowano spadek liczby turystów - o minus 0,9 proc.
Spośród miast europejskich najwiekszy wzrost liczby gości zanotował Dubrownik - o 37,1 proc. Wśród dziesiątki miast z największą dynamiką wzrostu liczby turystów znalazły się cztery miasta hiszpańskie: Barcelona, Mallorca, Madryt i Valencia. Duży wzrost zanotowała również portugalska Madera.
Wzrosła liczba dłuższych pobytów w Europie: pobytów od 6 do 8 noclegów - o 5,9 proc, pobytów od 9 do 13 noclegów - o 6,4 proc.
Wzrosła również liczba wcześniejszych niz 4 miesiące rezerwacji pobytów w Europie - w I kwartale tego roku było ich o 24,3 proc. Więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Najbardziej zmalał ruch do miast, w których dokonano zamachów: do Paryża o minus 9 proc., do Stambułu - o minus 31,7 proc. Stracił również Londyn - o minus 2,4 proc.
Najwyższą dynamika moga pochwalić się - oprócz Dubrownika - Talinn (+38,2 proc.), Valencia (+32,3 proc.), Helsinki (+28 proc.), Barxcelona (+18,9 proc.) i Mallorca (+16 proc.).

Stowarzyszenie European Cities Marketing (ECM) to stowarzyszenie skupiające biura promocji turystycznej i convention bureaux, reprezentujące 120 członków ze stu miast w 32 krajach.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.