Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 31 styczeń 2014 09:43

Turcja - większe dochody z turystyki

Napisane przez AG
Tureckie wybrzeże Morza Egejskiego Tureckie wybrzeże Morza Egejskiego AG

Dochód z turystyki w Turcji w roku 2013 powiększył się o 11,4 proc. w porównaniu z rokiem 2012.

W roku minionym dochód turystyki Turcji wyniósł 32,31 mld dolarów, podał te wyniki Turecki Statystyczny Instytut.
Turyści zagraniczni dostarczyli 789 proc. tej sumy. Przeciętny wydatek na jednego turystę w Turcji w roku 2013 wynosił 824 dolary. przeciętny obcy gość spędzał $749 na głowę, podczas gdy przeciętny wydatek Tureckich obywateli żyjący (mieszkający) za granicą był $1,252 na głowę. Z kolei liczba Turków wyjeżdżających za granicę zwiększyła się w roku 2013 o 29,7 proc., w porównaniu z rokiem 2012 i osiągnęła 7,5 mln.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.