Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

czwartek, 30 styczeń 2014 20:35

El Gouna będzie miastem bez CO2

Napisane przez AG
Siedzą od lewej: Corrado Clini, Laila Iskandar, Samih Sawiris. Siedzą od lewej: Corrado Clini, Laila Iskandar, Samih Sawiris. archiwum egypttravel

Znany kurort egipski na Morzem Czerwonym, El Gouna ma szansę być miastem wolnym od dwutlenku węgla.

Stosowne porozumienie podpisali 27 stycznia wiceminister środowiska Egiptu Laila Iskandar, dyrektor departamentu w ministerstwie środowiska Włoch Corrado Clini, minister turystyki Egiptu,Hisham Zaazou i przedstawiciel władz miasta El Gouna, Samih Sawiris. Obecni byli również ambasador Włoch w Egipcie, Maurizio Massari i gubernator prowincji Morza Czerwonego, Ahmed Abdallah.
El Gouna ma być pierwszym w Egipcie miastem bez emisji CO2 i jednocześnie jednym z pierwszych na świecie.

Wiceminister środowiska Egiptu Laila Iskandar powiedziała: Podpisana dzisiaj umowa pomoże egipskiemu rządowi w dokonaniu przełomu na polu walki o ochronę środowiska. Zyska na tym turystyka, i polepszy wizerunek Egiptu na świecie oraz zapoczątkuje serię dalszych podobnych projektów. Projekt zwróci uwagę na Egipt międzynarodowej opinii, posłuży rozwojowi turystyki i ochronie środowiska. Przejście na korzystanie z energii odnawialnej to przyszłość.

Egipski minister turystyki, Zaazou podkreślił: El Gouna jest gotowa by uzyskać tytuł pierwszego miasta na świcie wolnego od CO2. Będziemy pracować nad tym, by i inne kurorty poszły tą drogą.