Reklama

Reklama

Reklama

środa, 18 maj 2016 17:13

Najpopularniejszy szlak rowerowy w Niemczech - Nad Łabą

Napisane przez MG
Najpopularniejszy szlak rowerowy w Niemczech - Nad Łabą archiwum DZT

W sondażu przeprowadzonym przez ADFC szlak wzdłuż Łaby zdobył po raz 12-siąty tytuł najpopularniejszego długodystansowego szlaku rowerowego.

Szlak liczy 840 kilometrów długości, zaczyna się w Schöna/Bad Schandau a kończy w Cuxhaven/Brunsbüttel. Najbliższym miastem do punktu startowego jest Drezno (51 km) a do punktu mety - Bremerhaven (43 km) Szlak poprowadzono w większości przez tereny płackie, w związku z tym świetnie nadaje się na wycieczki dla rodzin z dziećmi.

A co nas czeka na trasie? Trasa biegnie bezpośrednio doliną Łaby z widokiem na romantyczne skały. Drezdeńska Opera Sempera (Semperoper) i kościół Najświętszej Marii Panny są znane na całym świecie. Jadąc na północ można zwiedzić ciekawe miasta: Torgau, Wittenberg i Dessau. Miłośnicy techniki będą zafascynowani najdłuższym mostem na świecie na skrzyżowaniu szlaków wodnych koło Magdeburga. Hamburg już sam w sobie wart jest tak długiej podróży. Blisko ujścia Łaby do Morza Północnego w Cuxhaven można już pomachać morskim statkom.
Większość szlaku poprowadzono ścieżką rowerową, często grzbietem lub tuż obok wału łabskiego. Przeważnie bez ruchu samochodowego. Nawierzchnia jest najczęściej asfaltowa. W kierunku ujścia rzeki trzeba liczyć się z jazdą pod wiatr.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.