Reklama

Reklama

Reklama

środa, 18 maj 2016 16:11

Koncert Nocy Letniej Wiedeńskich Filharmoników

Napisane przez MG
Koncert Nocy Letniej Wiedeńskich Filharmoników Richard Schuster

Koncert Wiedeńskich Filharmoników w parku przy Pałacu Schönbrunn 26 maja, to coroczny prezent tej najbardziej rozpoznawalnej orkiestry w Austrii dla wszystkich wiedeńczyków i gości miasta.

Rokrocznie pod koniec maja orkiestra Wiedeńskich Filharmoników zaprasza na niecodzienny koncert. Niecodzienny, bo w przepięknych kulisach parku przed Pałacem Schönbrunn, pod gołym niebem, przy robiących wrażenie iluminacjach świetlnych.
Tegoroczny motyw przewodni wydarzenia to muzyka francuska. W programie m.in. Georges Bizet, Hector Berlioz, Francis Poulent, Maurice Ravel. Dyryguje pochodzący z Petersburga Semyon Bychkov, dla niego to debiut w Koncercie Nocy Letniej, a na fortepianie zagra słynny francuski duet klawiszowy. Wiedeńscy Filharmonicy zaprezentują po raz pierwszy koncert Francisa Poulenta na dwa fortepiany i orkiestrę d-moll. W roli solistek wystąpią siostry Katia i Marielle Labèque.

Koncert Nocy Letniej co roku przyciąga tysiące słuchaczy, dla niektórych jest to jedyna okazja w roku by móc zobaczyć i posłuchać tej prestiżowej orkiestry na żywo. Tym bardziej, że wstęp jest nieodpłatny i nie obowiązują rezerwacje.

W przypadku złej pogody koncert może zostać przesunięty na 27. maja.

www.sommernachtskonzert.at

Koncert Nocy Letniej 2016 Wiedeńskich Filharmoników
czwartek, 26. maja 2016, godz. 20:30
Park przy Pałacu Schönbrunn
1130 Wiedeń

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.