Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 11 kwiecień 2016 10:58

Lodowy kościół w Starym Smokowcu przebojem zimy

Napisane przez AG
Wnętrze Lodowego Kościoła na Hrebienku Wnętrze Lodowego Kościoła na Hrebienku AG

Lodowy kościół na Hrebienku w słowackiej części Tatr Wysokich odwiedziło przez 137 dni w sezonie zimowym 218 tys. gości.

W ubiegłym sezonie odnotowano 165 tysięcy turystów.

Lenka Maťašovská dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego Regionu Vysoke Tatry, powiedziała: „Cieszymy się, że również w tym sezonie nasz Lodowy Kościół stał się jedną z TOP atrakcji. Oglądali go chętnie goście zarówno krajowi, jak i z Czech, Polski, Węgier, Wielkiej Brytanii i krajów nadbałtyckich. Przez 137 dni obejrzało go 218 tysięcy turystów.”

Do budowy kościoła zużyto 70 ton lodu spod Wrocławia. Autorem projektu był słowacki rzeźbiarz Adam Bakoš. Codzinnie przez całą zimę, o godzinie 15.30 w kościele odbywały się koncerty. W Lodowym Kościele udzielono także pięciu ślubów, odbyły się jedne zaręczyny.

Lenka Maťašovská dodała: „Mamy za sobą trzeci sezon Lodowego Kościoła na Hrebienku i miło, ze każdego roku odwiedza go coraz więcej gości. To, że tylu ludzi spędza tak dużo czasu, by go odwiedzić, to dla nas wyzwanie, by w czwartym roku kościół był znowu inny.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.