LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

poniedziałek, 27 styczeń 2014 11:43

Madryt stracił pozycję lidera hiszpańskiej turystyki na rzecz Barcelony

Napisane przez AG
Na dachu jednego z domów projektowanych przez Gaudiego w Barcelonie Na dachu jednego z domów projektowanych przez Gaudiego w Barcelonie AG

Stolicę Hiszpanii odwiedziło o 6.9 proc. mniej turystów.

Wyniki analizy hiszpańskiego rynku turystycznego w roku 2013 dokonanej przez firmę Magma Hospitality Consulting przez jedenaście miesięcy roku 2013 Hiszpanię odwiedziło 5 proc,. więcej niż w analogicznym okresie roku 2012. W sumie było ich 57,6 mln. Z tego sama Katalonia gościła 25,8 proc co stanowi wzrost w stosunku do roku 2012 o 7,4 proc.
Baleary odwiedziło 19,2 proc. ze wspomnianych 57,6 mln, zaś Wyspy Kanaryjskie - 16,7 proc.
Madryt natomiast zanotował spadek liczby turystów - do końca listopada 2013 roku odwiedziło go o 6,9 proc mniej niż w pierwszych jedenastu miesiącach 2012 roku.
Ubiegły rok wyraźnie pokazał przewagą nowocześniejszych hoteli w Barcelonie nad niemodernizowanymi w ostatnich latach hotelami w stolicy Hiszpanii.
Między majem a listopadem, hotele barcelońskie zanotowały lepsze wyniki niż rok wcześniej. Z kolei średnie obłożenie hoteli cztero i pięciogwiazdkowych od listopada 2012 do listopada 2013 wyniosło 71 proc. W Madrycie było to tylko 61 proc. Również w średnich cenach noclegów Barcelona wygrała z Madrytem. Średnia cena za pokój w stolicy Katalonii wynosiła 166,95 euro (o 4,5 proc. więcej niż w roku 2012) zaś w Madrycie - 122,52 euro (spadek o 2,9 proc.).