Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 27 styczeń 2014 11:43

Madryt stracił pozycję lidera hiszpańskiej turystyki na rzecz Barcelony

Napisane przez AG
Na dachu jednego z domów projektowanych przez Gaudiego w Barcelonie Na dachu jednego z domów projektowanych przez Gaudiego w Barcelonie AG

Stolicę Hiszpanii odwiedziło o 6.9 proc. mniej turystów.

Wyniki analizy hiszpańskiego rynku turystycznego w roku 2013 dokonanej przez firmę Magma Hospitality Consulting przez jedenaście miesięcy roku 2013 Hiszpanię odwiedziło 5 proc,. więcej niż w analogicznym okresie roku 2012. W sumie było ich 57,6 mln. Z tego sama Katalonia gościła 25,8 proc co stanowi wzrost w stosunku do roku 2012 o 7,4 proc.
Baleary odwiedziło 19,2 proc. ze wspomnianych 57,6 mln, zaś Wyspy Kanaryjskie - 16,7 proc.
Madryt natomiast zanotował spadek liczby turystów - do końca listopada 2013 roku odwiedziło go o 6,9 proc mniej niż w pierwszych jedenastu miesiącach 2012 roku.
Ubiegły rok wyraźnie pokazał przewagą nowocześniejszych hoteli w Barcelonie nad niemodernizowanymi w ostatnich latach hotelami w stolicy Hiszpanii.
Między majem a listopadem, hotele barcelońskie zanotowały lepsze wyniki niż rok wcześniej. Z kolei średnie obłożenie hoteli cztero i pięciogwiazdkowych od listopada 2012 do listopada 2013 wyniosło 71 proc. W Madrycie było to tylko 61 proc. Również w średnich cenach noclegów Barcelona wygrała z Madrytem. Średnia cena za pokój w stolicy Katalonii wynosiła 166,95 euro (o 4,5 proc. więcej niż w roku 2012) zaś w Madrycie - 122,52 euro (spadek o 2,9 proc.).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.