Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 25 marzec 2016 00:44

Słowacja - rekordowy styczeń

Napisane przez AG
Słowacja - rekordowy styczeń archiwum SACR

W styczniu tego roku Słowację odwiedziło 320 tys. turystów, o 31 proc. więcej niż w pierwszym miesiącu 2015 roku. To najlepszy styczeń w historii słowackiej turystyki.

Zapowiada się, że po rekordowym roku 2015, w którym naszych południowych sąsiadów odwiedziło 43, mln turystów, ten rok bedzie jeszcze lepszy.

Marta Kučerová, dyrektr generalny Słowackiej Agencji Ruchu Turystycznego (SACR), powiedziała: "Wzrost liczby turystów odnotowalismy ze wszystkich naszych głównych rynków: Czech, Poslki, Wegier, Niemiec, Austrii. Cieszy szczególnie - po dwóch słabszych latach - wzrost liczby gości z Rosji. Przyczyniło sie do tego na pewno uruchomienie połączeń lotniczych z Moskwy i Petersburga przez Rygę do Popradu oraz letnie połączenie z Moskwy do Bratysławy. Rośnie także liczba turystów z Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W tych krajach przeprowadziliśmy intensywna kampanię reklamową w telewizjach, i na portalach społecznościowych. Efekty przynosi także wspólna z krajami V4 propmocja w dalekich krajach, stąd zwiększajaca się liczba gości z Chin, Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej."

W styczniu najwięcej na Słowacje przyjechało turystów z:
Czech - 30 200 (wzrost o 33 proc. w porównaniu do stycznia 2015 roku)
Polski - 17 500 (+13 proc.)
Niemiec - 10 000 (+37 proc.)
Ukrainy - 8 000 (minus 0,8 proc.)
Węgier - 6 500 (+47 proc.)
Austrii - 5 200 (+35 proc.)
Włoch - 4 600 (+41 proc.)
Rosji - 4 100 (+ 14 proc.)
Wielkiej Brytanii - 3 700 (+48 proc.).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.