Reklama

Reklama

Reklama

środa, 09 marzec 2016 14:54

Londyńskie atrakcje turystyczne coraz popularniejsze

Napisane przez MG
Muzeum Brytyjskie Muzeum Brytyjskie archiwum visitbritain

Ponad 65 milionów turystów odwiedziło w 2015 roku atrakcje turystyczne Londynu. Najpopularniejszym miejscem po raz dziewiąty z rzędu okazało się Muzeum Brytyjskie - odnotowało 6 820 686 gości.

Na drugim miejscu znalazła się Galeria Narodowa - 5 908 254, na trzecim zaś Muzeum Historii Naturalnej - 5 284 023 gości.
W sumie atrakcje turystyczne stolicy Wielkiej Brytanii odwiedziło o 1,61 proc. Więcej turystów niż w roku 2014. Duża rolę w osiągniętych wynikach odegrały wystawy czasowe - znajdujący się na ósmym miejscu pod względem popularności Somerset House odwiedziło w ubiegłym roku 3 235 104 osoby (wzrost o 31proc.). Krajowe Muzeum Morskie zanotowało wzrost liczby gości o 10,6 proc.
Wystawa poświęcona jednemu z wybitniejszych projektantów mody, Alexandrowi McQueen, zatytułowana Savage Beauty, odwiedziło w 21 tygodni 493 043 ludźmi gości.

Gordon Innes, prezes firmy London & Partners odpowiedzialnej za promocję Londynu, powiedział: "Najsłynniejsze londyńskie atrakcje ugruntowały pozycję Londynu, jako miasta o wielkim potencjale kulturalnym i przyciągającego coraz to nowych turystów zagranicznych. Spodziewamy się, że w 2016 roku pobijemy rekord z roku 2015. Warto wspomnieć, że czekają nas w tym roku wystawy z okazji 90. urodzin królowej, 400 lecia Shakespeara, wystawy poświęconej Harry'emu Potterowi."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.