Reklama

Reklama

Reklama

środa, 22 styczeń 2014 10:32

Spadki dochodów z turystyki w Egipcie

Napisane przez MG
Świątynia królowej Hatszepsut w dolinie Deir El Bahari Świątynia królowej Hatszepsut w dolinie Deir El Bahari archiwum eypttravel

Przychody z turystyki w Egipcie wyniosły w roku 2013 5,9 mld dolarów, co oznacza spadek 41 procent w stosunku do roku 2012.

Rewolucja społeczeństwa w roku 2011, która obaliła prezydenta Mubaraka zahamowała przyjazdy turystyczne nad Nil. Po nieznacznej poprawie sytuacji w Egipcie w roku 2011, w roku ubiegłym turystyka otrzymała kolejny cios w postaci zamieszek, które nastąpiły po usunięciu ze stanowiska prezydenta Mohameda Musri.
Minister Turystyki, Hisham Zaazou powiedział: Ubiegłoroczne przychody w wysokości 5,9 mld nie są złe, pamiętajmy jednak, że w roku 2012 było to 10 mld.
Bank centralny Egiptu ogłosił, że w pierwszym kwartale roku finansowego, który w Egipcie zaczyna się 1 lipca, turystyka dała do budżetu o 931,1 mln dolarów mniej niż rok wcześniej.
W okresie największych rozruchów w Egipcie, między lipcem a wrześniem 2013 roku spadła o 57 proc. liczba noclegów turystycznych (do 15 mln), spały tez przeciętne wydatki turystów odwiedzających Egipt

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.