Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 21 styczeń 2014 15:02

Jaskinie na Słowacji coraz popularniejsze

Napisane przez AG
Diemianowska Jaskinia Wolności w Dolinie Diemianowskiej w Niskich Tatrach Diemianowska Jaskinia Wolności w Dolinie Diemianowskiej w Niskich Tatrach archiwum SACR

Rośnie popularność jaskini na Słowacji, w ubiegłym roku liczba turystów, którzy je zwiedzili wzrosłą w porównaniu z rokiem 2012 o 11 tysięcy.

W sumie w 2013 roku do słowackich podziemi weszły 484 tysiące turystów.

Dyrektor Zrzeszenia Słowackich Jaskiń, Ján Zuskin powiedział: "Najwięcej turystów zawitało do Diemianowskiej Jaskini Wolności - 104 tysiące; najmniej do Gombaszeckiej - ok. 700. W roku 2013 zanotowaliśmy w naszych jaskiniach wzrost liczby krajowych gości, stanowili oni 51 proc. Po kilku latach posuchy, wywołanej przejściem Słowacji na euro, wzrosła liczba turystów zagranicznych, w ubiegłym roku było ich o 8800 więcej niż rok wcześniej."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.