LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 10 luty 2016 12:18

Koszyce - rok 2015 był rekordowy

Napisane przez AG
Fontanna w centrum Koszyc Fontanna w centrum Koszyc archiwum Visit Kośice

W 2015 roku liczba noclegów wykupionych przez turystów odwiedzających Koszyce wyniosła ponad 337 tysięcy i była wyższa o 9 proc. od liczby z 2013 roku, w którym Koszyce były Europejską Stolicą Kultury.

Ten wynik to efekt pracy istniejącej od pięciu lat organizacji Vist Kośice.

Iveta Niňajová, dyrektor wykonawczy powiedziała: "Systematyczna praca marketingowa przynosi po pięciu latach owoce. Koszyce to pierwsze miasto, które odnotowało większą liczbę turystów już po dwóch latach od roku, kiedy byliśmy Europejską Stolicą Kultury. Dzięki dobrej współpracy z naszymi partnerami, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi, organizacjami non-profit oraz instytucjami kulturalnymi potrafimy zaciekawić naszych gości szeroką ofertą."

W 2013 roku turyści wykupili w Koszycach 308 955 noclegów, w roku 2014 liczba ta spadał do 279 158, by w roku ubiegłym wzrosnąć do 337 217 (wzrost w porównaniu do 2014 roku o 21 proc.). Był to efekt zwiększenia zainteresowania Koszycami przez klientów korporacyjnych i organizacji wielkich imprez firmowych.
Ponad 15 tysięcy gości przyjechało na dziesięć dni i wynajęło praktycznie wszystkie miejsca noclegowe podczas imprezy sportowej "Motocyklowa Sześciodniówka".
Szczególnie udany dla Koszyc były dwa miesiące letnie, lipiec i sierpień, odnotowano wtedy o 23 proc. więcej turystów.