Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 20 styczeń 2014 14:00

Są bilety lotnicze na kanonizację Jana Pawła II

Napisane przez MG
Plac św. Piotra w Rzymie Plac św. Piotra w Rzymie archiwum enit.it

27 kwietnia Rzym spodziewa się przyjazdu rekordowej liczby pielgrzymów. Serwisy sprawdziły dostępność miejsc noclegowych oraz biletów lotniczych do Wiecznego Miasta.

Według badań serwisów hotele.pl i efly.pl, w drugiej połowie stycznia jeszcze bez problemu można kupić bilety na przelot z największych miast, przy zakupie na niecałe cztery miesiące przed wydarzeniem, klienci powinni liczyć się z wydatkiem ok.tysiąca złotych za bilet.
Przy planowaniu przelotu na trasie Warszawa - Rzym najkorzystniejszą cenę można znaleźć w terminie 24-28 kwietnia, kiedy trzeba zapłacić 1090 zł, wylot dzień później będzie droższy o około 30 zł. Takie ceny znajdziemy w systemach regularnych linii lotniczych. Z Krakowa polecimy do Rzymu 25 kwietnia za 1300 zł tanią linią lotniczą.
Najtańszy przelot w tym terminie można planować z gdańskiego lotniska. Stąd tani przewoźnik oferuje bilety za niewiele ponad 700 zł, ale ubywa ich w szybkim tempie i dostępne są pojedyncze sztuki.

Kinga Fromlewicz z eTravel, właściciela efly.pl.skomentowała: "Są dostępne bilety do Rzymu, jednak można zaobserwować w styczniu wzrost zapytań o tę trasę. W efekcie, coraz mniej jest biletów na loty bezpośrednie. Osoby, które odłożą zakup w czasie, muszą liczyć się z koniecznością odbycia podróży z przesiadkami – komentuje."

Eksperci z serwisu hotele.pl podkreślają że na weekend kiedy zaplanowana jest msza kanonizacyjna, zainteresowani powinni nadal bez większych problemów znaleźć nocleg w Rzymie. Dostępne są zarówno tańsze hotele oddalone od centrum miasta, jak i te bliżej iego.
W obiekcie, z którego dojazd do centrum zajmie około pół godziny, na weekendowy pobyt ze śniadaniem trzeba przeznaczyć od 630 zł. Z kolei przy dworcu Termini to już wydatek rzędu 1080 zł, podobną cenę – bo 1100 zł – znajdziemy w hotelu niedaleko Koloseum. To również noclegi w opcji ze śniadaniem. Ci, którzy nie chcą tracić czasu na dojazdy i chcą być blisko centrum wydarzeń, muszą zaplanować na nocleg ponad 2 tys. zł. Wszystkie przykładowe ceny dotyczą pobytu w pokoju 2-osobowym.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.