Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 01 luty 2016 13:39

Mistrzostwa rzeźbiarzy lodowych zakończone

Napisane przez MG
Mistrzostwa rzeźbiarzy lodowych zakończone archiwum SACR

45 ton lodu, 36 rzeźb, 22 tysięcy widzów - tak w skrócie można opisać IV nieoficjalne mistrzostwa świata w rzeźbach lodowych Tatra Ice Master, które odbyły się w ostatni weekend na Hrebienku w Tatrach Wysokich na Słowacji.

Mimo dodatniej temperatury i mocnego wiatru tysiące turystów odwiedzały od piątku do niedzieli Hrebienok, gdzie odbywały się zawody pod okiem profesjonalnego jury.

Lenka Maťašovská, dyrektor wykonawczy regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Vysoke Tatry, powiedziała: "Jesteśmy mile zaskoczeni, że aż 22 tysięcy gości odwiedziło zawody w ciągu tych trzech dni. Najdłuższą drogę przebyły do nas zespoły z Singapuru, Sanów Zjednoczonych i Kanady, ale myślę że warto było. Amerykanie zdobyli w piątek trzecie miejsce, Kanadyjczycy - również trzecie w niedzielę a zespół z Singapuru zdobył w niedzielę nagrodę publiczności."

Zawodnicy musieli wykonać rzeźby na trzy tematy. W piątek - Światowa flora: na podium znaleźli Słowacy, Amerykanie i Rosjanie. W sobotę złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły na rozegranie zawodów w kategorii Kraj, z którego pochodzę. W niedzielę zaś, temat był dowolny a jury oceniała dwie kategorie: Projekt - wygrali Czesi przed Holendrami i Polakami oraz Technika - wygrali Finowie przed Rosjanami i Kanadyjczykami. Nagrodę publiczności wygrali: w piątek - Słowacy, w sobotę - Czesi, w niedzielę - Singapurczycy.
Duży zachwyt wzbudziły postawione poza konkursem rzeźby lodowe przedstawiające rzymskie Koloseum oraz londyński Tower Bridge.

Lenka Maťašovská dodała: "Pogoda w tym roku nam nie sprzyjała. Wysokie temperatury i silny wiatr przeszkadzały rzeźbiarzom lodowym. najgorzej było w sobotę, gdy temperatura przekroczyła +7 stopni. Na szczęście w niedzielę otrzymaliśmy od natury nagrodę - temperatura spadła i spadł śnieg. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyszli oglądać naszą imprezę mimo niesprzyjających warunków pogodowych."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.