Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 29 styczeń 2016 12:11

Do Chorwacji na urlop - bo jest bezpiecznie

Napisane przez MG
Dobrownik Dobrownik AG

Na bezpieczeństwo podczas urlopu stawia 85 proc. badanych turystów. Wysoki poziom bezpieczeństwa i słynący z gościnności lokalni mieszkańcy sprawiają, że to właśnie Chorwacja jest idealnym kierunkiem podróży dla każdego, kto pragnie być ciepło przyjęty i nie odczuwać lęku związanego z potencjalnymi zagrożeniami. Kraj ten znalazł się w top 10 destynacjach wskazanych przez podróżnych z 11 krajów, a pozytywnie ocenia ją aż 82 proc. odwiedzających.

Chorwacka Wspólnota Turystyczna opublikowała wyniki badania na temat idealnych wakacji, zrealizowanego na próbie 11 tysięcy wczasowiczów z 11 krajów. Badanie pokazało, że przepis na idealnie wakacje to połączenie osób, z którymi się podróżuje oraz gościnności ze strony lokalnych mieszkańców. Każdy z tych dwóch czynników wskazało 84 proc. respondentów.

Aż 82 proc. badanych osób, które odwiedziły Chorwację mają o niej pozytywną opinię, przyznając jej 8 na 10 punktów w skali satysfakcji. Znając zamiłowanie Polaków do tego kraju, nie dziwi fakt, że to właśnie Polacy przyznali jej najwyższe noty (aż 93 proc.).

Kąpiele słoneczne są ważne dla 73 proc. badanych, aktywne spędzanie czasu podczas wyjazdu jest także ważne dla wielu podróżników – 54 proc. z nich uwielbia nurkowanie, prawie połowa łowienie ryb (49 proc.), żeglowanie (47 proc.) i jazdę rowerem (49 proc.), a lekko ponad połowa wybiera camping (52 proc.). Austriacy wydają się najbardziej świadomą nacją jeżeli chodzi o możliwości spędzania wolnego czasu w Chorwacji. Brytyjczycy częściej wybierają jazdę konną (40 proc. versus średnia 29 proc.). Z kolei Holendrzy są bardziej skłonni jechać na camping (67 proc.) niż przedstawiciele innych badanych narodów (średnio 52 proc.).
A czym wyróżniają się Polacy na tle innych, badanych narodów? Dużo większą wagę przykładają do pogody. Podczas wyjazdu musi być słonecznie, dlatego najczęściej wybierają się w podróż latem. Pragną tym samym uwolnić się od codzienności i przebywać na świeżym powietrzu. Częściej poszukują nowych, ekscytujących miejsc, równocześnie pilnując ponoszonych wydatków. Spośród osób, które już były w Chorwacji, Polacy oceniają ten kraj znacznie wyżej niż inne nacje i częściej biorą go pod uwagę planując wypoczynek, niż inne badane kraje.

Badanie pokazało kilka typó turystów, którzy odwiedzają Chorwację.

Autentyczny – podczas podróży najbardziej ceni przyjaznych mieszkańców (85 proc.). Według badania, to właśnie Włosi są bardziej skłonni zawierać nowe przyjaźnie podczas wyjazdu (41 proc. Włochów w porównaniu do średnio 27 proc. respondentów z innych badanych krajów). Z kolei Włosi i Niemcy stawiają na lokalne doświadczenia podczas wypoczynku bardziej, niż przedstawiciele innych badanych nacji.

Głowa rodziny – ważne dla niego jest, by wszyscy członkowie rodziny dobrze się bawili, a przede wszystkim czuli bezpiecznie w kraju, w którym wypoczywają (najważniejszy czynnik podróży dla 92 proc.). Osoby podróżujące z rodziną najbardziej cenią sobie właśnie Chorwację (84 proc.), ze względu na fakt, że jest ona bezpieczna. Najczęściej wybierają też wypoczynek w porze letniej (44 proc.) i spędzają czas na świeżym powietrzu, najlepiej na plaży (43 proc.). Badanie wykazało też, że Polacy i Norwegowie są bardziej skłonni podróżować z rodziną niż inne badane nacje.

Łowca przygód – częściej jest mężczyzną (57 proc.) niż kobietą i docenia wypoczynek na świeżym powietrzu – na plaży, w wodzie, czy innym ciekawym miejscu. Podczas wyjazdu aktywnie poszukuje przygód i adrenaliny (priorytet dla 85 proc.). Według badania, mieszkańcy Norwegii najlepiej pasują do tego typu wczasowiczów spośród badanych nacji. W tym kontekście nie dziwi fakt, że Norwegowie dużo mniej przejmują się tym, że znajdą się w miejscu, gdzie nikt ich nie rozumie (33 proc.) niż podróżnicy z innych krajów (20 proc.).

Romantyk – częściej jest kobietą (55 proc.), a wypoczynek z odpowiednią osobą traktuje jako najważniejszy czynniki podróży (89 proc.), podobnie jak bezpieczeństwo (88 proc.). Ponad połowa (51 proc.) wybiera romantyczne zakątki, bądź odpowiednio odosobnione, co pozwala jeszcze bardziej cieszyć się z wypoczynku. Badanie pokazała, że Austriacy, Szwajcarzy i Szwedzi to więksi romantyczni podróżniczy niż inne badane nacje.

Uzależniony od kultury – kocha sztukę, kulturę i historię. Najchętniej spęcza czas zwiedzając muzeum, albo na zorganizowanej wycieczce (52 proc.). Zaledwie 6 proc. z nich zdecydowałby się na wypoczynek w okresie zimowym, większość wybrałaby inne pory roku. Doświadczanie nowych wrażeń jest ważne dla 85 proc. podróżujących, odznaczających się zamiłowaniem do kultury. Według badania Holendrzy i Brytyjczycy częściej stawiają na kulturę podczas podróży niż inne przebadane nacje.

Plażowicz – dla tego typu podróżnika najważniejszy do zabrania w podróż jest kostium kąpielowy (64 proc.), jego walizkę dopełnia ręcznik plażowy, krem do opalania i japonki. Dla 93 proc. z nich najważniejszym czynnikiem podróży jest oczywiście odpowiednia pogoda. Prawie połowa podróżników, nastawionych na wypoczynek na plaży (47 proc.) wybrałaby się w podróż podczas lata, niż o inne porze roku, spędzając wolny czas właśnie na plaży (75 proc.). Chorwacja posiadająca aż 5 385 km wybrzeża (6. miejsce w Europie i 20. na świecie), jest rajem dla miłośników plaż.

Młody bóg – jeżeli wypoczynek to w lecie (39 proc.) i raczej nie w zimie (6 proc.). Dla młodych ludzi, nie skrępowanych jeszcze żadnymi zobowiązaniami, jednym z najważniejszych czynników udanego wyjazdu jest odpowiednie towarzystwo (9 na 10 badanych), jak również wypoczynek na wybrzeżu (85 proc.). W dzień poszukują atrakcji, a w nocy gorących imprez. Ich towarzyszem podróży musi być smartfon. Spośród badanych mieszkańcy Francji częściej oceniają siebie jako imprezowiczów niż inne nacje, które wzięły udział w badaniu. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie Francuzi częściej pakują do walizek imprezowe ciuchy (26 proc.) niż przedstawiciele pozostałych 10 krajów (średnio 12 proc.), takich jak Włochy, Wielka Brytania czy Niemcy.

O badaniu
Badanie zostało przeprowadzone w okresie 1 – 15 lipca 2015 roku przez niezależny ośrodek badawczy Reputation Leaders, na próbie 11 tysięcy osób dorosłych, powyżej 18. roku życia. Badanie zostało zrealizowane metodą ankiet internetowych na 11 rynkach – w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce, Holandii, Francji, Szwecji, Norwegii i Włoszech. W badaniu wzięto pod uwagę reprezentatywną grupę respondentów dla danego rynku, zarówno pod względem wieku, płci jak i miejsca zamieszkania.
·

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.